“Minhauzenā” startē četras mūsu komandas

Pagājušās nedēļas nogalē jau 14.reizi notika Latvijas mednieku festivāls "Minhauzens 2012". Šoreiz par sacensību vietu bija izvēlēts Burtnieku novada Rencēnu pagasts. Katru gadu šo tradīcijām bagāto festivālu apmeklē arī Gulbenes novada mednieku komandas. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, uz "Minhauzenu" devās pat veselas četras mūsu komandas - divas komandas no Lejasciema - MK "Lejasciems" un "Naglie putni", kā arī MK "Litene" un "Jons D".

Festivāla devīze arī šogad nemainīgi bija "Minhauzens nemelo un uzvar godīgi". Lai arī festivāla mērķis ir gan izglītot, gan arī pārbaudīt zināšanas un prasmes Latvijas mednieku sabiedrībai, taču tā vienlaikus ir arī iespēja satikties visiem tiem, kurus vieno kopīga aizraušanās - medības, būt kopā un labi pavadīt laiku, gūt pozitīvas emocijas un priecāties.  

Notiek padomju laika noskaņās

Šogad festivāls tika organizēts padomju laika noskaņās, tāpēc visās svētku norisēs tika izmantoti padomju laika elementi. Uz festivālu dalībnieki arī tika aicināti ierasties, ievērojot padomju laika dreskodu, un to izrādīt gan svētku atklāšanas gājienā, gan izrādot mājas darbus.

 

Šogad dalībnieki sacentās 12 disciplīnās: "Alojas ātršaušanā", "Negantajā sivēnā", "Jaunajā traperī", "Kanceles taisīšanā", "Krekla atmudžināšanā", "Kuiļa velšanā", "Purva bridējā", "Medību zinībās", "4 draugos", "Šķīvīšu mešanā", disciplīnā "Sakārtot vīram somu uz mežu", "Nenošaut gulbi un zaļo vārnu" un "Uz aci".

 

Festivālam bija pieteikušās 94 komandas, bet sacensībās piedalījās 81 komanda, vairākas komandas uz festivālu brauca, lai vienkārši atpūstos.

 

Labākie šoreiz - "Jons D"

No mūsu novada komandām labāko rezultātu šogad izdevās izcīnīt "Jons D" komandai. Summējot rezultātus, šī komanda ieņēma 10.vietu. 12.vietā ierindojās MK "Lejasciems", 31.vietā - MK "Litene" un 44.vietā - "Naglie putni".

 

Komanda "Jons D" vislabāk sevi parādīja disciplīnā "Nenošauj gulbi un zaļo vārnu", kur Jānis Irbe izcīnīja 2.vietu. Arī Juris Prokofjevs ieguva 2.vietu "Alojas ātršaušanā". "Jons D" sevi lieliski prezentēja arī teatrālajā uzvedumā, iegūstot 3.vietu. "MK "Litene" komanda izcīnīja 3.vietu disciplīnā "Purva bridējs". Šajā disciplīnā komandu pārstāvēja Edgars Kļaviņš, Artūrs Stradiņš, Diāna Skopāne un Anda Jesiļeviča. MK "Lejasciems" komandai vislabāk veicās "Kuiļa velšanā", kur Aigars Igaviņš, Kaspars Suntažs un Rolands Augulis izcīnīja 2.vietu. Otrai Lejasciema komandai "Naglie putni" izdevās izcīnīt 2.vietu teatrālajā uzvedumā. Arī vairākās citās disciplīnās visu četru mūsu novada komandu pārstāvji uzrādīja labus rezultātus, ierindojoties pirmajā desmitniekā.

 

Brauc, lai piedalītos
Komandas "Naglie putni" pārstāvis Jānis Naglis priecājas, ka jau otro gadu no Lejasciema uz festivālu dodas divas komandas un arī mūsu novads ir starp viskuplāk pārstāvētajiem. Gandarījumu viņš pauž par jauniešiem, kas labprāt piedalās festivālā un gūst arī atzīstamus rezultātus sacensībās.


"Mūsu komandai šogad varbūt nedaudz nepaveicās. Pagājušajā gadā bijām 4.vietā, šogad esam 44.vietā. Nākamgad vienu četrinieku noņemsim un izdalīsim ar divi," smejas J.Naglis. Viņš atzīst, ka galvenokārt uz šo festivālu brauc, lai piedalītos, atpūstos un būtu kopā, nevis uztraukties par rezultātiem.

 

"Es esmu priecīgs, ka katru gadu no jauna šajā festivālā ir iespēja satikt gan vecos draugus no visas Latvijas, gan arī iegūt jaunus," saka J.Naglis.

 

Nākamgad festivāls notiks Dundagā.

Pievieno komentāru

Cope un medības