Nomedī trīs vilkus 22

Pie vilku trofejām tika Aloizs Priedeslaipa, Vilnis Zvirgzdiņš un Andrejs Krasiļņikovs
Vilku medību sezona tikai nesen ir sākusies, taču mūsu novada medniekiem Daukstu pagasta mežos jau ir paveicies nomedīt trīs vilkus. Vairāk foto šeit. Video.

Valdis Bisenieks, kura mednieku kolektīva platības atrodas šajā pusē, stāsta, ka vilki viņu kvartālos mierīgi dzīvojas.

 

"Viņi mums ir izdarījuši lielu skādi. Stirnu mums gandrīz vairs nav, mednieki ir dzirdējuši, ka arī sivēni kviec un lielās meža cūkas, tos aizstāvot, vakaros taisa milzīgu traci. Ja neko nedarīsim, vilki mūs atstās arī bez sivēniem, tas nozīmē, ka nākamgad nebūs arī cūku," vērtē V.Bisenieks.

 

Vilkus piegaudo

Arī kaimiņu kolektīvu platībās tika redzētas vilku pēdas, tādēļ mednieki izlēmuši lūgt palīdzību lubāniešiem, kas prot piegaudot vilkus.

 

"Agri no rīta svētdien saņēmu zvanu, ka jārīko medības, jo vilki bija piegaudoti un nofiksēts, kur viņi atrodas. Operatīvi sabrauca kopā vairāku kolektīvu mednieki, lai dotos medībās," stāsta V.Bisenieks.

Kopā medībās piedalījās 57 mednieki. Medības vadīja Ainārs Kuprovskis.

 

 "Ja vilki tiek lenkti divos kvartālos, jābūt pēc iespējas vairāk cilvēku, tad arī medības būs veiksmīgākas," saka A.Kuprovskis.

 

Tas arī pierādījās - tika nomedīti trīs vilki.

 

"Alūksnē, piemēram, ir nomedījuši piecus vai pat septiņus vilkus vienās medībās, arī Kurzemē ir tā bijis, taču es domāju, ka medības ir diezgan veiksmīgas, ja tiek nomedīti arī trīs vilki," saka A.Kuprovskis.

 

Tiesa, šajā barā palikuši vēl vairāki vilki. "Šobrīd ir nedaudz izmainījušies laika apstākļi, pa brīdim līst lietus, ir vējains, taču darbs pie tā turpināsies. Kad būs kāds klusāks vakars, tiks atkal mēģināts piegaudot," norāda A.Kuprovskis.

 

Pie vilku trofejām šajās medībās tikuši Aloizs Priedeslaipa, Vilnis Zvirgzdiņš un Andrejs Krasiļņikovs. Pirmais vilceni nošāvis A.Priedeslaipa, bet pārējais bars devies uz pretējo pusi. Pēc tam tika nomedīti vēl divi jaunie vilki. V.Bisenieks stāsta, ka arī viņš uz brīdi ir manījis vienu vilku, taču viņš neesot varējis izšaut.

 

"Tomēr rezultāts ir lielisks. Ar kaimiņu palīdzību ir jātiek galā ar vilkiem. Četri jaunuļi un tēvs gan vēl palika, tas nozīmē, ka priekšā mums vēl ir liels darbs. Turklāt vienu brīdi viņi ir pie mums, bet rīt jau var būt kaimiņu platībās," saka V.Bisenieks.

 

Krīt laimīgā loze

A.Priedeslaipa stāsta, ka viņš pirmo reizi dzīvē redzējis dzīvu vilku un pirmo reizi arī šāvis pa to.

 

"Sākumā nedaudz drebēja sirds, kas notiks - vai būs, vai šausi, vai trāpīsi? Bet man paveicās! Ir jāsaka liels paldies Lubānas medniekiem, kas piegaudoja šos vilkus un konstatēja, kur viņi atrodas. Es uzskatu, ka tas ir talants! Medībās piedalījās arī ļoti daudz mednieku - diez vai medības būtu tik veiksmīgas, ja mednieku būtu mazāk. Jāsaka paldies visiem medniekiem, kas piedalījās medībās, taču šoreiz veiksmīgā loze krita man. Tā tiešām ir liela veiksme, jo citiem medniekiem visas dzīves laikā neizdodas dabūt vilku," saka A.Priedeslaipa.

 

Viņš atklāj, ka nomedītā vilcene bijusi ļoti liela.

 

"Pieredzējuši mednieki teica, ka tik lielu vilceni redzot pirmo reizi. Prieks arī, ka daudz citu zvēru tagad paliks dzīvi. Arī jaunie vilcēni, kas tika nomedīti, taču ietu un medītu citus zvērus. Protams, vilki varētu nodarīt skādi arī mājlopiem. Ir dzirdēts daudz šādu gadījumu, ka vilki siro apkārt, un saimnieki neko nevar izdarīt," saka A.Priedeslaipa.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Gunārs Langstiņš

Lai dzīvo visu laiku un zemju labākais mednieks, Latvijas un Gulbenes lepnums-Zvirgzdiņš Vilnis!

pirms 10 gadiem, 2010.09.26 10:06

grrr

Nesaprotu kur kaifs nogalināt dzīvniekus.. pašiem vajadzētu salaist svinu pakaļā!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.26 21:54

Gregs

No tādiem darmu bļāvieniem neviens šos atšāvējus vairāk apbrīnot nesāks... Tie nav veči, kuri vecenēm jāaizstāv. Un... te jau negāja runa par šaušanu, bet par stulbām tieksmēm nobildēties ar nabaga nošautajiem kucēniem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.22 12:58

DARMA

Ziniet , suņi rej, bet karavāna iet tālāk :) Katram savi vaļas prieki un izklaides! Un sakārtosim katr pats sevi un vidi sev apkārt un tikai tad metīsim akmeni cita lauciņa: kā Sprīdītim jautāja - vai tava sirds kā dimanta oliņa... Tāpēc mīlīši izgāziet savu negatīvismu citur!!!!!!!!!!!!!!!!
Un visu cieņu medniekiem, kuri joprojām ir gatavi veltīt savu laiki arī vienkārši vilku atšaušanai , nevis padižošanos ar citām trofejām!

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 23:56

Vārna

Izrādās Priedeslaipa pat vilku var nošaut,bet mēs domājām ,ka viņš noder tikai par dzinēju zaķu medībās.Tālu puisis ies,tālu gan!

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 09:34

es

Tadi mazini tie vilcini bilde.
Bet isteniba zel dzivniecinu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 09:08

mednieks

Plēsēju skaits ir jāregulē,bebri,jau Rīgu apsēduši.Vilkam dabisko ienaidnieku nav...

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 06:54

no malas

Lielie šāveji nav pa uzsaukuši aliņu tiem , kas melno darbu izdarija , tos vilkus piegaudoja!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 02:58

žēl...

Jā - cilvējs ir bijis mednieks jau tūkstošiem gadu, bet der atcerēties kādiem nolūkiem tas tika darīts. Tika medīts pārtikas krājumu papildināšanai un ādas tika iegūtas lai sasildītos. Tagad tas tiek pārvērsts par izklaidi - slimu cilvēku izklaidi. Mūsdienās ir pārtikas veikali un veikali kur nopirkt sev drānas. Dabā ir dabiskā atlase un tā tam arī vajadzētu būt - pārāk daudz cilvēks visā tajā iejaucas....Būtu laiks to saprast!

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 22:02

stirna

Cilvēks ir bijis mednieks jau tūkstošiem gadu, starp citu. Un par mūsu lielajiem bērniem - vīriešiem jau var pasmaidīt bez sava gala - viņi taču nemitīgi grūstās, kurš vairāk ir vecis, arī kuram garāks, protams. Kuram lielāka alga, varenāks krēsls zem pakaļas, dārgāka mašīna un stundām ilgi stadionā vai pie teļļuka blenž, kā citi dzenā mazu bumbiņu, lai iedabūtu vārtos. Bet mēs atkal krāsojam lūpas, matus un taisāmies jaunākas un smukākas . Kopumā smieklīgi, bet tāda ir dzīves kārtība.

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 21:52

Neba vilki vien būs vainīgi pie tā,ka nav stirnu.Pie vainas drīzāk būs pērnā ziema un mednieku slinkums.Neko daudz barotavu un iztīrīta sniega mežos nemanīja.Stirnas nāca ceļmalās gulēt un izskatījās ļoti vārgas.

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 21:26

atbalstu

ko cilveki besas malači puiši nav ko vilkus audzēt jāšauj nost ........

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 21:02

Stulbi

OK, lai medī, ja tas tā patīk, bet taisīt šādas bildes - nu tie nav vīrieši, bet kaut kādi kompleksaini tipi, kuri varētu mērīties arī ar krāniņiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 20:53

ada

tiešam kucēnus migā nošāvuši, kamēr māte medībās

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 19:38

darma

Divkājainie visus laikos ir bijusi mednieku cilts, tie divkājainie, kas stāv gaļas veikalā un pērk desu, gaļu utt, lai padomā par to šausmu skatu kā tiek kautas cūkas, mazie teļi, vistas utt.
Pie kam skaisti ir kamēr ši plēsēji nav nodarījuši postu Jūsus saimniecībai, bet, kad tas skartui Jūs atkal vaimanātu, kur tad tie mednieki!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 15:28

suns

nmomediijushi mazos vilceeenus , var teikt kuceenus , tad nu ziimeejas un staasta kaa varonjdarbus :)

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 14:49

Cope un medības