Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nošauj astoto pelēci 7

Mednieka Jura Prokofjeva kontā atkal ir kārtējais vilks, kas tika nošauts pagājušajā otrdienā, 9.augustā. Pēc skaita tas ir astotais pelēcis, kas kritis netālu no Jurija lauku mājām Litenes pagastā.

“Biju iepriekš pamanījis, ka vilks jau apmēram kādu mēnesi dzīvo medību platībās, kas atrodas pie manas lauku mājas Litenē, jo uz meža ceļiem bija atstātas vilkam raksturīgas zīmes – izkasītas sūnas, izkārnījumi un pēdas. Pēc pēdām varēja noteikt, ka vilks ir aptuveni trīs četrus gadus vecs. Līdz šim pļavās bija saaugusi zāle un tīrumos labība, tāpēc man neizdevās viņu dabūt rokā. Nebija arī laika pievērsties vilka medīšanai. Kad sāka pļaut labību un pļavas, vienā vakarā braucot pa medību platību, ievēroju vilka pēdas. Izbraucot uz nopļautā tīruma, pamanīju, ka aptuveni pēc 400 metriem uz tīruma kaut kas ir. Ar binokli pārliecinājos, ka tas ir vilks. Attālums starp mums bija pietiekami liels un arī vējš pūta no dzīvnieka puses, tāpēc viņš mani nesaoda. Paņēmu karabīni un izšāvu. Šāviens bija veiksmīgs. Litenes medību platībās šis bija piektais manis nošautais vilks,” stāsta Jurijs. Mednieks domā, ka starp Liteni un Stradiem ir vilku midzenis, jo ir manīti pelēči, kas mēģinājuši uzbrukt mājlopiem. “Divus vakarus un naktis pēc kārtas izbraucām pa mežiem, mēģinot vilkus piegaudot, bet pagaidām nesekmīgi. Jaunie vilcēni parasti uz piegaudošanu atsaucas ļoti labi. Piegaudojot man ir izdevies nomedīt divus vilkus. Vecākie dzīvnieki ir uzmanīgāki,” piebilst Jurijs.  

Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš stāsta, ka šobrīd neviens vilks neesot nošauts, lai gan šo dzīvnieku tāpat kā lūšu mūsu mežos esot savairojis ļoti daudz, tāpēc tie aktīvi jāatšauj. “Diemžēl vilki rada lielus zaudējumus ganāmpulku īpašniekiem. Mūsu rīcībā ir informācija, ka Balvu novada Rugāju pagastā vilki nesen saplosījuši 20 aitas, tāds pats aitu skaits cietis no plēsoņu uzbrukuma arī Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā. Esam saņēmuši informāciju, ka 13.augustā vilki dzenājuši lopus arī  Stradu pagastā. Šajā laikā vilcenes savus mazuļus apmāca medībām,” stāsta L.Kļaviņš. Vilku medības turpināsies tik ilgi, kamēr tiks izsmelts paredzētais limits. Latvijā šis limits ir 50 vilki.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Skumji

Man patīk - viens jampampiņš komentāros safantāzē, ka karabīne mašīnā bijusi pielādēta, un citi auni tik blēj pakaļ un vēl kaut ko no sevis piemiurgo klāt. Skaudība un nenovība laikam aptumšo prātu. Kaut gan informācija rakstā pasniegta lietišķi un korekti.

pirms 8 gadiem, 2011.08.29 22:35

bebrs

Karabīne pielādēta-kas tur ko brīnīties,brauc malu medībās.Cik neatļautu dzīvnieciņu ir nolikvidēts, to neviens suns nerej,bet te redz vilku nomedīja,jālielas gribi negribi.To konservos un desās netaisīsi.

pirms 8 gadiem, 2011.08.22 14:35

jaunais mednieks

Aha, par to karabīnes paņemšanu no mašīnas un izšaušanu gan rodas daži jautājumi.

pirms 8 gadiem, 2011.08.22 14:26

....

urbi atdot vilkiem....ar vienu sērkociņu rokās

pirms 8 gadiem, 2011.08.22 02:27

urbis

Tātad mašīnā bija pielādēta karabīne? Nu nu...

pirms 8 gadiem, 2011.08.19 19:18

Cope un medības