Noskaidro precīzākos šāvējus

Lejasciema šautuvē tradicionāli pirms kolektīvo medību sezonas atklāšanas notiek šaušanas sacensības "Šauj garām". Mednieki uz šīm sacensībām pulcējās arī pagājušajā sestdienā.

Šaušanas sacensībās Lejasciemā startēja 54 dalībnieki. No kolektīviem viskuplāk pārstāvētais bija mednieku klubs "Lejasciems" - 18 dalībnieki. Sacensībās startēja arī mednieki no Gaujienas, Virešiem, arī Piebalgas. Kā atzīst sacensību organizators Jānis Naglis, novada mednieku kolektīvi iespēju piedalīties sacensībās izmanto nedaudz kūtrāk.

 

"Tie, kas parasti startē dažādās šaušanas sacensībās, piedalījās arī šajā reizē. Bija arī jaunas sejas, prieks bija redzēt šos medniekus," saka J.Naglis.

 

Mednieki sacentās šaušanā pa skrejošu meža cūku 35 metru attālumā, šaušanā pa stāvošu meža cūku 50 metru distancē, kā arī šaušanā ar vītņstobra ieroci pa skrejošu alni 100 metru distancē.

 

J.Naglis piebilst, ka visvairāk dalībnieku bijis šaušanā pa skrejošu meža cūku 35 metru attālumā. Visās disciplīnās valdīja sīvas cīņas, it īpaši šaušanā pa skrejošu meža cūku, kur uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešamas vairākas šaušanas kārtas. Uzvarētāja godu šoreiz izcīnīja Dairis Neilands, 2.vietā ierindojās Kārlis Iesalnieks, 3.vietā - Diāna Nagle, kas bija vienīgā daiļā dzimuma pārstāve, kas startēja sacensībās.

 

Arī šaušanā pa skrejošu alni 100 metru distancē precīzākais izrādījās D.Neilands, 2.vietu ieņēma Ainārs Kuprovskis un 3.vietā ierindojās Vilnis Zvirgzdiņš.

 

Šaušanā pa stāvošu meža cūku 50 metru distancē labākos rezultātus uzrādīja Mārcis Mūrnieks, 2.vietā - A.Kuprovskis un 3.vietā - D.Nagle.

 

"Medniekiem, kas regulāri apmeklē šautuvi, bija ļoti labi rezultāti, tiem, kas šautuvē parādās retāk - jātrenējas. Labus rezultāts uzrādīja jaunie mednieki!" atzīst J.Naglis.

 

"Sacensību laikā vairāki mednieki konstatēja kļūdas savā ierocī. Ieroči vienkārši nebija piešauti, bet tūlīt taču jau sāksies dzinēju medības! Visiem tiem, kas bija ieradušies uz sacensībām, noteikti veiksies, vismaz garām viņi nešaus! Domāju, ka sacensības bija izdevušās un mednieki bija apmierināti."

 

Šīs sacensības bija pēdējās šajā gadā Lejasciema šautuvē - sacensību sezona ir beigusies, taču, kā atzīst J.Naglis, tas neko nenozīmē - šautuve turpina darboties un mednieki katru piektdienu, iepriekš piesakoties, var doties uz šautuvi un šaut," piebilst J.Naglis.

 

Nākamās sacensības "Pa lapsas pēdām" Lejasciema šautuvē notiks jau nākamā gada janvāra beigās vai februāra sākumā.

Pievieno komentāru

Cope un medības