Par sadursmēm ar meža zvēru bieži vien neziņo

Uz ceļiem nereti gadās redzēt beigtus meža dzīvniekus, kas, dodoties pāri ceļam, kļuvuši par upuri kādai automašīnai.

Autovadītājiem par bojā gājušiem meža zvēriem ir jāziņo Valsts meža dienestam, taču ne vienmēr tas tiek darīts.

 

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš stāsta, ka virsmežniecības teritorijā šogad ir fiksēti 40 šādi autonegadījumi - bojā ir gājušas 29 stirnas, 7 aļņi, 3 meža cūkas un 1 staltbriedis. Gulbenes novadā līdz šim brīdim ir fiksētas 10 autosadursmes ar dzīvniekiem, bojā gājušas 8 stirnas un 2 aļņi.

 

"Šādu negadījumu ir krietni vairāk, taču bieži vien šoferi par tiem neziņo mums un tikai pēc tam tiek atrasti beigti dzīvnieki. Tā notiek, ja, piemēram, zvēru notriec smagā automašīna, kura gandrīz nemaz nejūt šo sadursmi. Cilvēki neziņo mums arī gadījumos, kad automašīnai nav KASKO apdrošināšanas," saka L.Kļaviņš.

 

"Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies bojā gājušo aļņu skaits, jo šo dzīvnieku arī mežā kļūst vairāk. Stirnu ir mazāk. Ļoti daudz bojā iet mazie zvēriņi, piemēram, lapsas, jenotsuņi, taču šo zvēru uzskaite netiek veikta," norāda speciālists.

 

Autovadītājiem der atcerēties, ka bojā gājušo meža zvēru nedrīkst ņemt līdzi.

 

"Ja meža dienests vai ceļu policija konstatē, ka dzīvnieks ir pie cilvēka, vainīgajai personai ir jāsedz zaudējumi," skaidro L.Kļaviņš.

 

"Protams, šoferiem ir lieli kreņķi, ja tiek sadauzīta automašīna, taču atliek tikai braukt uzmanīgāk, jo īpaši nepārskatāmās vietās un tumšā laikā. Vienmēr der atcerēties arī to, ka vienam dzīvniekam var sekot arī vēl cits dzīvnieks, tādēļ labāk ir piebremzēt."

Pievieno komentāru

Cope un medības