Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmās medības – veiksmīgas 3

Vairāki mednieku kolektīvi pirmajās kolektīvajās medībās devās jau 1.oktobrī, citi savus dižmedījumus medīs vēlāk.

Tāpat kā katru gadu 1.oktobrī sākās dzinēju medību sezona. Iespēju atkal kopīgi doties medībās pagājušajā sestdienā izmantoja arī vairāki mūsu puses mednieku kolektīvi. Vairākiem pirmā kopīgā medību diena bija veiksmīga, tika iegūtas labas trofejas.  

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš stāsta, ka virsmežniecības teritorijā šīs sezonas kolektīvo medību atklāšanā piedalījās 47 kolektīvi. Jau pirmajās medībās tika nomedīti 19 aļņi, 5 staltbrieži, 20 meža cūkas, 2 zaķi, 2 jenotsuņi un 4 lapsas.

 

Mednieku kluba "Lejasciems" mednieks Jānis Naglis stāsta, ka viņu kolektīva mednieki medībās devušies kuplā skaitā - dūrenieši kopā ar dzinējiem bijuši apmēram 30, savukārt sudalieši - apmēram 20.

 

Mednieks stāsta, ka sudaliešiem pirmajā kolektīvo medību dienā izdevās nomedīt aļņu bulli - to nomedīja Matīss Gabdulļins, savukārt aļņu teļu nomedīja Andis Riekstiņš. Dūres galā Olģertam Grapmanim izdevās nomedīt staltbriežu bulli ar skaistiem ragiem, Mundim Žviriņam - staltbriežu teļu un sivēnu un arī viņam pašam - sivēnu.

 

Ļoti veiksmīgas medības pagājušajās brīvdienās izvērtās mednieku kluba "Pārupe" medniekiem. Kluba vadītājs Andris Graumanis stāsta, ka medību dieviete pirmajās šīssezonas medībās viņiem dāvājusi divus aļņu buļļus, vienu govi un divus teļus.

 

Uz mežu kopīgi pagājušajā sestdienā devās arī Galgauskas mednieku biedrības mednieki. Biedrības vadītājs Intars Vagulis stāsta, ka šoreiz gan nav medīts, bet apskatīta situācija mežā, kas ir darāms, lai varētu pozitīvi perspektīvi medīt.

 

Citi mednieki savukārt medību sezonas atklāšanas medībās sestdien nedevās, bet darīs to šajās brīvdienās. Arī mednieki, kas medī Viļa Nagļa medību iecirknī, pirmajās kolektīvajās medībās dosies šajās brīvdienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Cope un medības