Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reta veiksme - uzreiz divi lūši 2

Tās bija neparastas medības. Vienā dienā Alūksnes rajona mežos tika nomedīti pieci lūši. Turklāt četrus nomedīja divu - Mālupes un Jaunannas - mednieku kolektīvu apvienotajās medībās, kurās ar diviem meža kaķiem var lepoties alūksnietis Guntis Ķīsis.

"Šis ir otrais un trešais lūsis, ko esmu nomedījis. Tie ir vēl kaķēni tāpat kā mans pirmais lūsēns. Vienā kvartālā bija ielenkti seši lūši. Tas arī ir vēl nebijis gadījums, kad tik daudz šo zvēru ir vienā kvartālā. Četrus kaķēnus nomedīja, bet lielie lūši acīmredzot izrādījās gudrāki par medniekiem," stāsta G.Ķīsis.


Viņš atzīst, ka lūsi nomedīt ir reta veiksme. Dažam tas neizdodas ne reizi, bet te - uzreiz divi. Tiesa, gribas arī tikt pie kārtīgas trofejas, kas var pretendēt uz medaļu. Tādas G.Ķīsim pagaidām nav, jo šis ir tikai ceturtais medību gads. Mednieks atklāj, ka bija nedaudz nobijies, kad pa priekšu lūšiem izskrēja zaķis.

 

"Stāvēju nekustīgi, lai neizbiedētu. Parasti lūši iziet uz kvartāla stūriem vai arī lavīties gar grāvjiem, tomēr gadās arī citādi," spriež mednieks.

 

Viņš lūsi varēja redzēt un mērķēt divās vietās. Pirmo reizi mednieks nepaspēja izšaut, kad lūsis šķērsoja to. Bija jāpagriežas, lai pārredzama būtu otra vieta. Lūsis to juta, apstājās un gāja atpakaļ. Tad arī mednieks viņam trāpīja. Pēc laika turpat nāca otrs lūsis, tāpēc abi tika noguldīti blakus.


Gandrīz visas brīvdienas viņam paiet mežos. Kamēr nav sasnidzis sniegs, ir mazliet brīvāks. Jaunajā gadā pirmās medības paredzētas janvāra pirmajās dienās. Pirmo lūsi viņš nomedīja 2.janvārī, kad tikko bija sācis mednieka gaitas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

DzSoS

Slimais daunis....mazuļus šauj??!! Tādiem ***iem nekā nav žēl!!! Ejiet *** kropļu bars, laiziet savus pautus!!!

pirms 10 gadiem, 2009.04.14 17:18

Klm

Varonis Ķīsis ibio,
Tevi vajadzētu nošaut un ādu novilkt un tad apspriest tavu galvaskausu, kurā smadzeņu nav
Pamēģini ar plikām rokām pamedī.

pirms 3 gadiem, 2016.10.04 17:30

Cope un medības