Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāksies pīļu medību sezona

Šajā sestdienā, 11.augustā, pulksten 16.00 sāksies pīļu medību sezona, kas ilgs līdz 15.novembrim.


 

Līdz 15.septembrim pīļu medības būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet pēc tam - katru dienu.  

Medniekiem atļauts medīt vairākas putnu sugas - laučus, krāķus, pelēkās pīles, platknābjus, meža pīles, prīkšķes, baltvēderu, garkaklu, brūnkaklu un cekulpīles, ķerras, tumšās pīles, melnā spīles, kākauļus, kā arī gaigalas.

 


Latvijā izsniegtas apmēram 23 000 mednieku sezonas kartes, apmēram puse no šiem medniekiem dodas medībās pīļu sezonas atklāšanas dienā.

 

Populārākās medību vietas ir lielie ezeri, kā, piemēram, Lubāna, Liepājas, Babītes, Engures. Populāras ir arī upes un to baseini.

 

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka sezonas atklāšanā vidēji viens mednieks nomedī vienu pīli.

 


Ūdenstilpēs, kurām nav noteikts publiskās ūdenstilpes statuss, medības obligāti jāsaskaņo ar medību tiesību īpašnieku vai lietotāju un jāpiesaka vietējā mežniecībā.

 

Pievieno komentāru

Cope un medības