Sezonu atklāj pirmie zemledus makšķernieki 10

Uz Āžu dzirnavu HES uzplūdinājuma ūdeni pārklājusi neliela ledus kārta un uz tā jau parādījušies pirmie zemledus makšķernieki.

Vietējie iedzīvotāji Aigars un Rolands "Dzirkstelei" stāsta, ka trešdien pirmo reizi izmēģinājuši doties uz ledus un izmēģināt zemledus makšķerēšanu. "Azarts ir tas, kas dzen uz ledus," atzīst Rolands. Savukārt Aigars piebilst, ka ledus ir 3 līdz 4 centimetrus biezs un, viņaprāt, tas ir drošs.
Abiem makšķerniekiem ir gadījies arī ielūzt, bet tas neattur doties zvejā uz pirmā ledus. "Zinām, ka pērn ielūza četri makšķernieki, viens pat divas reizes, bet viss beidzās labi. Vīri izlien no ūdens un makšķerē tālāk," stāsta Aigars un Rolands.


Arī pagājušajā gadā, tiklīdz parādījies pirmais ledus, abi bijuši pirmie, kuri devušies zemledus makšķerēšanā. Apkārtējie pie tā esot pieraduši, ka tiklīdz parādās pirmā ledus kārta uz ūdens, tā Aigars un Rolands dodas pēc zivīm.


"Mans iepriekšējais priekšnieks mēdz teikt, proti, ja es staigāju ap dīķi ar zvejas kasti, tad drīz būs ledus," smejas Rolands un piebilst, ka ar makšķerēšanu aizrāvies jau kopš bērnības. Reizēm viņš mēdz piedalīties ari kādās makšķerēšanas sacensībās, lielākais loms - 8,5 kilogramus smaga līdaka, savukārt Aigara lielākais loms - meža vimba, kuras svars esot bijis starp 4 un 5 kilogramiem.


Lai arī bļitkotāji ir atklājuši sezonu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes komandieris Vijārs Griķis norāda, ka vēl nav droši doties uz ledus. "Aizliegt jau nevaru, bet iet uz ledus vēl nevajadzētu," viņš saka.


Vaicājot, cik biezam jābūt ledum, lai uz tā droši varētu kāpt, V.Griķis saka, ka to viennozīmīgi pateikt nevar." Arī Āžu HES dažādās vietās ledum ir dažāds biezums. Tur, kur ir straume, ledus ir pavisam plāns, arī zem tiltiem tas nav tik biezs, kā varbūt citviet, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem," brīdina V.Griķis.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Edvards

Kārtīgi jāapdomā visi riski, kas ar drošibu saistīti, pirmām kārtām jau ūdens tīrības pakāpe – bieži vien vēlēšanās izpeldēties noplok, ieraugot peldvietas izskatu piegružota apkārtne, nav ne solu, ne pārģērbšanās vietu, ne tualetes.

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 23:48

Kāposts

Var jau sēdēt uz tā ledutiņa, bet nu skolas puikām priekšžiīmi gan nevajadzētu rādīt. Atšķirībā no pieauguša cilvēka, skolas puikas ielūšanas gadījumā saviem spēkiem ārā diezin vai tiks. Tas nu tā par drošību uz ledus runājot.

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 19:47

darma

Svētais vājprātiņš ir simtus latus tērēt par vienu rokassomiņu īpašas firmas, vai apaviem, svētais vājprātiņš ir lekt ar auto virs 100 km stundā pa ielām, svētais vājprātiņš ir kalnu slēpošana, niršana.... Mīlīši varbūt šis ir viens no visnekaitīgākajiem vājprāta veidiem - katrs izvēlas savu vaļasprieku, aizraušanos- un tamdēļ tāpēc nav jālieto "tēlaini" izteicieni.
Un maksķerniekiem novēlu pacietību un ne asakas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 22:40

vai vai

Tā ir plānprātība, dīvainība, kas tuva apskaidrībai, svētais plānprātiņš var staigāt pat pa nesasalušiem udeņiem.Tas ir zinatniski pieradits un par to sabiedribai nebutu jauztraucas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 11:22

boriss

Vajadzetu aizvest uz psihiatrisko ekspertizi

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 11:05

puf

stulbās zosis!!! ko jūs no tā saprotat? tas jums naf veikalus ķemmēt. šis ir cits kaifs sēdēt uz ledus un vilkt zivi

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 23:00

Cope un medības