Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdensputnu medību sezonai vārti vaļā

Pagājušajā sestdienā, 13.augustā, ne tikai citviet Latvijā, bet arī Gulbenes novadā ūdenstilpju tuvumā cits pēc cita skanēja šāvieni, jo šajā dienā tieši pulksten 16.00 – ne minūti agrāk – Latvijas teritorijā sākās ūdensputnu medības.

Valsts meža dienests jau pirms šo medību sākuma medniekiem atgādināja, ka, pirms doties ūdensputnu medībās, ir jānoskaidro, vai medībām izvēlētā vieta neatrodas kādā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Ja tas tā ir, tad medniekiem jāiepazīstas ar šīs konkrētās teritorijas individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem. Izrādās, ka, piemēram, Lubānas mitrājā ir aizliegts ūdensputnu medībās lietot svinu saturošus šāviņus.
Daudzas ūdenstilpes, kurās tiek medīti ūdensputni, bieži vien atrodas apdzīvotu vietu tuvumā, tāpēc katru gadu Valsts meža dienests saņem iedzīvotāju sūdzības par medībām, kas notiek netālu no viņu dzīvesvietas. Tāpēc arī šogad dienesta speciālisti lūdza medniekus ievērot drošību un medību laikā neraidīt šāvienus ēku, autoceļu vai cilvēku virzienā. Arī pārvietojoties medībās ar motorizētu ūdens transporta līdzekli, ierocim obligāti jābūt izlādētam, jo medībās uz ūdens medniekiem jābūt īpaši piesardzīgiem.

Diemžēl pirmajās ūdensputnu medību dienās jau ir konstatēti daudzi pārkāpumi. Izņēmums nav arī  Ziemeļaustrumu virsmežniecība. “Veicot pārbaudes, Gulbenes novadā tika izņemts viens ierocis, kurš bija svešs, kā arī vienam medniekam izteikts mutisks aizrādījums. Virsmežniecības teritorija ir plaša, visu vienā dienā nav iespējas apsekot, bet domāju, ka pārkāpumu būtu vēl vairāk. Mednieki galvenokārt pārkāpj ieroču aprites noteikumus, bieži vien mājās ir aizmirsušies arī dokumenti un nav iegādāta sezonas medību karte, netiek ievērota medību drošība un ievērots noteiktais šaušanas leņķis, kas ir īpaši svarīgi, medījot ūdensputnus. Diemžēl tiek lietots arī alkohols. Izmaiņas alkohola aprites likumdošanā medniekiem pieļauj šīs 0,3 promiles tāpat kā autovadītājiem. Priecājoties par medību sezonas sākumu, var iedzert kādus 30 gramus alkohola, bet, ja šis daudzums ir krietni lielāks, tad tas ir sodāms pārkāpums. Manuprāt, pārkāpumi, kad netiek ievērota medību drošība, ir uzskatāmi par smagiem un stingri sodāmiem,” saka Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

Pievieno komentāru

Cope un medības