Uzvaras vietējiem šāvējiem 2

Lejasciema pagasta šautuvē 6.aprīlī notika Gulbenes novada šaušanas sacensību pirmais posms, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāta pirmais posms šaušanā pa skrejošu alni. Sacensības tradicionāli notiek jau piekto gadu pēc kārtas. Vairāk foto šeit.

Sacensību organizators Jānis Naglis stāsta, ka katru gadu laikā, kad notika sacensības, bija ļoti labi laika apstākļi, taču šoreiz iepriekšējā dienā bija spēcīgs sniegputenis, un daudzus sacensību dalībniekus tas sabaidīja. Uz sacensībām bija plānojušas ierasties vairākas Kurzemes mednieku komandas, taču, nobijušies no laika apstākļiem, viņiem sestdien neatbrauca. Neierodas vairāki spēcīgi šāvēji

 

"Parasti šādās sacensībās iepriekšējos gados ciemiņu bija vairāk nekā vietējo dalībnieku. Šoreiz daudzi spēcīgākie šāvēji, kas parasti šādās sacensībās cīnās par uzvarām, nemaz nebija ieradušies. No labākajiem šāvējiem ieradās apmēram tikai piektā daļa. Toties šis bija pirmais gads, kad visvairāk bija vietējo mednieku," stāsta J.Naglis. Ja citus gadus sacensībās piedalījās apmēram 30 līdz 40 dalībnieku, šoreiz sacentās 23 dalībnieki. Tomēr, par spīti visam, dalībnieki cīnījās un cīņas bija tiešām sīvas, tika uzrādīti arī ļoti labi rezultāti.

 

Šaušanā pa skrejošu alni (100 metri) meistaru klasē uzvarēja Ainārs Kuprovskis, aiz sevis atstājot Dairi Neilandu un Juri Žvaginu (Rīga). Amatieru klasē labākais rezultāts - Emīlam Kuprovskim, 2.vietā - Raivis Bērziņš no Rīgas un 3.vietā - Mārtiņš Caunītis (komanda "Pelēči" no Apes novada).

 

Komandu vērtējumā šaušanā pa skrejošu alni uzvaru izcīnīja vietējā komanda "Huberts", kurā startēja A.Kuprovskis, Vilnis Zvirgzdiņš un D.Neilands. 2.vietu ieguva Zvārdes komanda no Kurzemes (Māris, Jānis un Aivars Bundzēni) un 3.vietā ierindojās komanda "Pelēči" (Mārtiņš un Māris Caunīši, Andris Klētnieks).

Sacenšas arī papildsacensībās

 

Sacensību dalībnieki varēja sacensties arī papildsacensībās gan šaušanā pa stāvošu cūku, gan arī pa skrejošu zaķi. Lai noskaidrotu uzvarētāju, gan vienās, gan otrās papildsacensībās nācās šaut vairākās kārtās. Šaušanā pa stāvošu cūku uzvaru izcīnīja A.Bundzēns, 2.vietu ieguva M.Bundzēns, 3.vietā - D.Neilands. Šaušanā pa skrejošu zaķi uzvarētājs bija A.Kuprovskis, 2.vietā ierindojās Ojārs Dālderis no Rīgas un 3.vietā - Lauris Neilands.

 

J.Naglis atzīst, ka sacensību rezultāti bija ļoti labi, jo īpaši meistaru grupā, taču arī amatieru grupā E.Kuprovskis uzrādīja ļoti labus rezultātus, šāvēju meistarība ar katru gadu palielinās.

 

"Sacensības izdevās, tomēr spriedām, ka Lejasciemā pirmo Latvijas kausa posmu labāk nerīkot un to vajadzētu rīkot kurzemniekiem, jo tajā Latvijas pusē šajā laikā laika apstākļi jau ir krietni pavasarīgāki un sniega tik daudz vairs nav," saka organizators, aicinot visus doties uz Lejasciemu 1.maijā, kad tur notiks tradicionālās sacensības "Lejasciema kausi". Savukārt otrais Gulbenes novada šaušanas sacensību kausa posms notiks rudenī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Cope un medības