Vēlas aizliegt medņu medības

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicinājusi jaunajā medību sezonā nepieļaut medņu medības līdz brīdim, kamēr būs ticami dati par pozitīvām izmaiņām medņu populācijā. Biedrības rīcībā ir dati, kas liecina par medņu skaita un izplatības ilgstošu lejupslīdi.

“Manuprāt medņu medību aizliegums būtu otrs grāvis. Mēs nomedījam tikai 3 līdz 4 procentus virsmežniecībā uzskaitīto medņu. Šie putni drīzāk varētu izzust mežsaimnieciskās darbības rezultātā. Ja gribētu aizsargāt medņu riesta vietu, bet apkārt tai izcirstu mežu un uztaisītu tuksnesi, tad skaidrs, ka putni tur nedzīvos. Medņi dzīvo konkrētā platībā, tāpēc nevajadzētu vainot medniekus, ja medņu skaits samazinās,” uzskata Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš.


Turklāt vienu reizi paskatoties riesta vietu, nevar noteikt, cik tajā ir medņu gaiļu. Tad ir šī vieta jāapmeklē vismaz 3 – 4 reizes. Šogad ir paredzēts medīt tikpat daudz medņu, cik pagājušajā gadā. Maija beigās būs zināmi dati par visu putnu uzskaiti. Tad arī ziņas, cik un kādi putni ir nomedīti.  “Tāpat kā meža zvērus arī paredzēti medņu skaitu parasti nenomedī,” secina L.Kļaviņš. Tiesa, Ornitologu biedrībā uzskata, ka medņu uzskaite netiek veikta, balstoties uz kādu noteiktu metodi. Varbūt tāpēc, salīdzinot Valts mežu dienesta un ornitologu uzskaišu datus, tie ir atšķirīgi. Tomēr tendences sakrīt – medņu skaits strauji samazinās.

Pievieno komentāru

Cope un medības