Vēlme kļūt par medniekiem ir

Ziemeļaustrumu virsmežniecības mednieku eksaminācijas komisija pagājušajā gadā ir organizējusi astoņus eksāmenus mednieka apliecības un medību vadītāju apliecības iegūšanai.

Teorētisko eksāmenu ir kārtojuši 123 cilvēki, praktisko eksāmenu kārtojuši 137 cilvēki un 21 mednieks ir vēlējies kļūt par medību vadītāju. Ir organizēti arī 11 eksāmeni šaušanā ar vītņstobra medību ieroci. Eksāmenu ir kārtojušas 268 personas. Pagājušajā gadā mednieku apliecības ir izsniegtas 60 jaunajiem medniekiem un 9 medību vadītājiem.

 

"Par spīti krīzei vēlme kļūt par medniekiem cilvēkiem tomēr joprojām ir. 123 cilvēki, kas ir kārtojuši teorētisko eksāmenu, gan ir no visas Latvijas, bet jauno mednieku skaits mūsu virsmežniecībā - 60 cilvēki - ir tāds pats kā iepriekšējā gadā. Tie gan ir tie jaunie mednieki, kas izņēmuši apliecības mūsu virsmežniecībā, taču tas nenozīmē, ka viņi visi ir kārtojuši eksāmenu šeit, jo eksāmenu var kārtot jebkurā virsmežniecībā, bet līdz šā gada 1.janvārim apliecības bija jāizņem pēc dzīves vietas, tagad gan tās var izņemt jebkur," stāsta virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš.

 

Viņš norāda, ka pēdējā laikā ir vērojams, ka eksāmenu licēju zināšanas ir kvalitatīvākas. Ja pirms gada ar pirmo piegājienu eksāmenu nokārtoja tikai apmēram 30 - 40 procenti, tagad šis skaits ir palielinājies.

 

"Protams, viss ir atkarīgs no paša cilvēka un tā, cik nopietni viņš mācās un seko līdzi visam jaunajam, arī izmaiņām likumdošanā," piebilst L.Kļaviņš.

 

Arī šogad mednieku un medību vadītāju eksāmeni tiks rīkoti ik pa diviem mēnešiem, savukārt eksāmens šaušanai ar vītņstobra ieroci notiks katra mēneša pēdējā piektdienā. Par eksāmenu datumiem interesēties virsmežniecībā.

Pievieno komentāru

Cope un medības