Zivīm nepatīk svārstības

Lai arī laukā iestājusies īsta ziema, tos, kuri nenobīsies no aukstuma, var sagaidīt patīkami iespaidīgs loms.

«Soļo» cope kā pa viļņiem - aptuveni tā varētu «tekstot» par janvāra laika apstākļiem, kas bijuši krasi mainīgi visā Latvijā. Tos vienmēr pavadījušas arī gaisa spiediena maiņas, un tas nu zivīm pagalam nepatīk.


Daudzmaz normālai copei atmosfēras spiediens var būt augsts vai zems, bet nekādā gadījumā svārstīgs. Tiklīdz barometra «cipari» šādi mētājas, zivis nostājas «uz vietas» un nekustas. Tad nu sanāk, ka makšķerniekam krietni vien jānopūlas, lai atrastu stāvošo zivi un pierunātu to baroties.


Lai dzīve neliktos garlaicīga, februāra pirmajā nedēļā sinoptiķi sola pamatīgu salu, un vietām termometra stabiņš noslīdēs pat līdz mīnus 20 grādu atzīmei. Vai šādā salā būtu jādodas uz ledus, jālemj katram pašam, taču tiem, kurus saista ziemas cope, tas noteikti būs liels ieguvums, jo ledus biezums palielināsies, un tas pagarinās šāgada ziemas makšķerēšanas sezonu.


Pateikšu kādu dzīves patiesību, ko mēs, sporta makšķernieki, daudzu gadu laikā esam ielāgojuši un izmantojam lielākā un mazākā aukstumā, lai nesaltu rokas. Aptiekās nopērkams roku krēms, kas ražots pēc Norvēģu formulas, - «Neutrogena». Ar šo ziedi, lielā salā pirms copes vairākkārt ieziežot un kārtīgi ierīvējot ādā, var panākt, ka rokas salst stipri mazāk. Vienīgi aptiekās jāprasa tas, kas ir bez smaržas!

Pievieno komentāru

Cope un medības