Zivis nav galvenais 1

Jēkabs Upītis: "Neko nevaru sev padarīt, vilktin velk uz ezeru."
Jaungulbenietis Jēkabs Upītis makšķerēšanu neuzskata par vaļasprieku, bet par neatņemamu savas dzīves sastāvdaļu. Dienu, kurā nav bijis iespējams kaut dažas stundas pavadīt pie ezera, dīķa vai upes, lai izmānītu lielāku vai mazāku zivi, Jēkabs uzskata par nelietderīgi pavadītu. Viņa līdz šim lielākais loms ir 11,5 kilogramus smaga līdaka, kas ar spiningu izvilkta Ušura ezerā.

"Bērnību pavadīju Ušura ezera krastā, tāpēc, tiklīdz varēju noturēt makšķerkātu, kopā ar abiem brāļiem - uz ezeru prom. Sākumā makšķerkātu varējām noturēt tikai divatā. Problēmas sākās tad, kad mamma sauca mājās, bet neviens no mums negribēja nest makšķeri," atceras Jēkabs.  

Labāk patīk spiningot

Jēkaba iecienītākās makšķerēšanas vietas ziemā un vasarā ir Ušura ezers, Līgo pagasta dīķi, Dzirnavu dambis. Galvenokārt vasarā tiekot mērots ceļš arī uz Lubānu, kā arī uz Igaunijas upēm, ziemā - uz Peipusa ezeru. Pēc karpām braucot raudzīt uz Nagļu dīķiem. Makšķerēšanas sacensībās būts arī Baltezerā.

 

"Ezeros zivju vietas mainās, tāpēc nevaru apgalvot, ka makšķerēju tikai vienā un tajā pašā ezera stūrī. Savulaik skaisti asari Ušura ezerā ķērās iepretim dakteres Mudītes Jacevičas mājai, bet nu jau trīs gadus - nekā. Nesaprotu, kāpēc tā, varbūt vainīga zālēm aizaugošā krastmala," prāto Jēkabs.

 

Makšķernieks atzīst, ka zivju skaits viņam neesot no svara, bet pats makšķerēšanas process.

 

"Ja labi ķeras, zivis atdodu radiniekiem un kaimiņiem. Mazās zivtiņas salaidu tuvējā dīķi, lai puikām būtu, ko makšķerēt, bet viņus jau tas vairs neinteresē. Tikai sēž internetā," saka Jēkabs.

 

Vasarā viņš labprātāk izvēloties spiningot, nekā makšķerēt.

 

"Dažkārt jau sagrēkoju, jo spiningot dodos pirms atļautā laika. Neko nevaru sev padarīt, vilktin velk uz ezeru," atzīstas makšķernieks.

 

Jēkabs ir arī aktīvs makšķerēšanas sacensību dalībnieks, tāpēc mājās sakrājusies prāva diplomu un medaļu kaudze. Viņš sacenties pat ar sporta meistariem makšķerēšanā un jūtas lepns, ka nav palicis zaudētājos.

 

"Viņi ar saviem smalkajiem rīkiem valkā sīkas zivteles, bet es - gaidu kaut ko lielāku. Arī āliņģus viņi pieber pilnus ar zivju barību. Piegāju paraudzīt, kas tur piebērts, saņēmu aizrādījumu, lai netuvojos viņa āliņģim.

 

(Vairāk lasiet 25.februāra "Dzirkstelē' vai par maksu šeit)

Pievieno komentāru

Komentāri 1

makskerniks

Ko pagajusaja sezona lielako izvilkat no Dzirnavu dambja?Lidakas labi nak?

pirms 10 gadiem, 2010.03.07 23:15

Cope un medības