Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāmas tiekas leļļu darbnīcā 4

Leļļu meistares, gulbenietes Evitas Zālītes vadītajā darbnīcā sešus rudens vakarus 15 interesentes, kuru vidējais vecums ir aptuveni 35 gadi, mācījās no auduma darināt lelles. Ikviens interesents tās, sākot ar šo nedēļu, līdz novembra vidum var redzēt izstādē Gulbenes novada domes administrācijas ēkas trešajā stāvā.


“Pati es lelles šuju ilgāk nekā 20 gadus, taču citiem to darīt mācīju pirmo reizi. Palūdza. Es pat bijos sākumā, vai būs tik daudz gribētāju, jo kam gan gribas lelles šūt! Gribējās! Atradās!” stāsta E.Zālīte. Vairums dāmu 24.oktobrī šaurā lokā cita citai prezentēja savu veikumu un sarīkoja leļļu balli ar fotosesiju, svētku runām un īpašas tortes ēšanu un šampanieša glāžu saskandināšanu.


E.Zālīte saka, ka interesentēm ir mācījusi lelli šūt tieši tā, kā pati to dara. “Iedīglis bija no manas, bet lelles iznāca dažādas. Sižetiskas,” bilst viņa. “Katrai sava lelle ir līdzīga pašai, vai ne?” smaidot saka Marina Kursīte, kuras zaļacainā lelle Nora patiesi līdzinās savai autorei. Rutas Baraņņikovas šūdinātā Pepija Garzeķe ir tikpat nebēdnīga un spilgta kā viņa pati, bet Ilzes Šuļjas Adele ir tikpat neatkarīga un pašpuiciska kā autore. Adele šajā darbnīcā ir vienīgā lelle bikškostīmā, visām pārējām ir kleitas.


Sanita Jurkāne lellīti Anneli šuvusi abu savu mazo meitiņu priekam. Ināra Larionova savu lelli Anniņu šuvusi mazmeitai, kuru arī sauc par Anniņu, lai dāvinātu Ziemassvētkos. Šāda rotaļlieta taču ir daudz personiskāka par veikalā pirkto, turklāt, paņemot rokās, tā sasilst, ir mīksta un maiga. Taču vairums dāmu šajā darbnīcā lelles darinājušas, lai apgūtu vai pilnveidotu rokdarbnieču prasmes. Līga Bormane šajā darbnīcā izveidojusi ļoti inteliģentas ārienes lelli Ieviņu, bet novada sociālajā dienestā vada citu darbnīcu, kurā interesenti arī šuj mīkstās rotaļlietas un veido pērlīšu rotas. Arī Liāna Lukjanova, kura darinājusi lelli Grietu, pati jau prot šūt lāčus un zaķus dāvināšanai. Rita Dukure lelles darināšanu salīdzina ar emocionālo terapiju. Kādu vārdu lellei dot, padomu jautājusi mazmeitai Andželikai. Tā lelle dabūjusi Elīzes vārdu.


Mārīte Kopāne savu lelli Doru ņems līdzi uz Lielbritāniju, kurp drīzumā atkal jau dosies peļņā. Pašas meitai jau 18 gadu. Tagad lelle būšot kā meitiņa. Kamēr bijis atelpas brīdis Latvijā M.Kopāne ir paspējusi izkopt savas rokdarbnieces prasmes, kas ir viņas sirdsprieks.


Daudzas citas leļļu darbnīcas dalībnieces strādā bērnudārzos. Evita Taurene lelle Žaklīna vienīgā var dižoties ar krellēm un auskariem. Agitas Taurmanes lelle Mārīte vienīgā gozējas tamborētā kleitā. Daiga Bleikša par savu lelli Ringlu runā ar lielu mīļumu: “Grib vēl mutei zobiņus ielikt. Lai smaida, zobus rādot! Lelles darināšana šajā darbnīcā bija smalks un darbietilpīgs process. Sejiņa ir pilnībā izšūta. Visgrūtāk bija izveidot matus. Trīs vakari pagāja, matus veidojot. Biju paņēmusi savu lelli līdzi uz darbu bērnudārzā. Tur mazās meitenes lūdzās, lai iedodu paspēlēties.”


19.novembrī pulksten 17.00 E.Zālīte interesentus aicina uz adventes mīksto vainagu veidošanas nodarbību Gulbenes 2.vidusskolā.Pievieno komentāru

Komentāri 4

LŪDZU INFORMĀCIJU

Gribētos uzaicināt Evitu vadīt nodarbības, vai var uzzināt kādas koordinātes kā var sazināties?

pirms 5 gadiem, 2014.10.29 15:34

:)

Evita strādā par skolotāju Gulbenes 2.vidusskolā, tur var arī interesēties. Lai izdodas!

pirms 5 gadiem, 2014.10.29 16:08

Evita

atgādinu, par 19 novembri, jasazinās ar mani pa e pastu robinsone@inbox.lv par nepieciešamajiem materiāliem

pirms 5 gadiem, 2014.10.30 12:20

Evita

atgādinu, par 19 novembri, jasazinās ar mani pa e pastu robinsone@inbox.lv par nepieciešamajiem materiāliem

pirms 5 gadiem, 2014.10.30 12:20

Kultūra un izklaide