Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Danču naktī Tirzā dejo arī igauņi 3

Tirzas kultūras namā pagājušajā sestdienā notika pirmā Danču nakts, kurā latviskos dančus izdejoja aptuveni 200 dalībnieku.


„Es ceru, ja šī Danču nakts kļūs par tradīciju arī mūsu novadā, dejotāju būs vēl vairāk, jo pirmajā šāda veida pasākumā dejotāji bija atbraukuši no dažādām citām vietām, tikai no mūsu novada bija maz. Bija prieks par druvēniešiem un tirzmaliešiem. Danču naktī muzicēja grupas no Rīgas, Kokneses, Aizkraukles, Cēsim, Rencēniem, kas spēlē senos latvju dančus. Danči tika rādīti priekšā uz skatuves, bet pārējie dejoja zālē,” stāsta Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte.

Viņa atzīst, ka pašai gan neesot bijis laika izdejot kādu seno danci. Viņa ir gandarīta, ka starp Danču nakts apmeklētājiem bijis arī daudz jauniešu. Danču nakts sākusies astoņos vakarā, bet beigusies gandrīz rītausmā.

„Man bija liels pārsteigums, ka uz pasākumu bija atbraukuši seno latvju danču cienītāji no Cēsīm, Rencēniem, Aizkraukles, Ikšķiles un pat Igaunijas. Sākumā daudzi baidījās iet dejot, aizbildinoties ar neprasmi, bet vēlāk dejoja itin labi,” novērojusi A.Alberte. Daudzi bija domājuši, ka grupas tikai uzstājas kā koncertā, un priecājās, ka nav pārāk ātri devušies projām.


„Būtu jauki, ja katru ceturksni šāda latvisko danču nakts notiktu kādā no novada kultūras iestādēm, bet tas jau nekad nenotiks. Šādu pasākumu varētu iekļaut, piemēram, Pagasta svētku laikā vai rudens pusē, kā arī Līgovakarā vai Mārtiņdienā. Mēs bieži vien sākam aizmirst savu latvisko identitāti, bet mums, latviešiem, ir ārkārtīgi skaistas dejas. Es pati nemaz to nezināju. Varbūt ar laiku mums izdosies atdzīvināt un saglabāt šo latviskumu,” prāto A.Alberte.


Viņa ir apņēmības pilna apmeklēt šīs danču naktis arī citviet, jo tad kopā sanāk daudz latviešu dažādās paaudzēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Embrijs

Nav jau svarīgi 200 vai 20, bet dancī griezās gan ļoti daudz cilvēku!
Man patika! Gribu vēl! ;) Paldies daudzajām grupām un dejotājiem ...

pirms 6 gadiem, 2014.03.04 23:28

Kultūra un izklaide