Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbos atspoguļo savas sajūtas un fantāzijas 3

Lizuma vidusskolas Zilajā zālē ir apskatāma piecu skolnieču, jauno mākslinieču izstāde "Krāsainie sapņi". Vairāk foto šeit.

Jaunās mākslinieces, vidusskolnieces Madara Krevica, Paula Grīnvalde, Anta Grīnvalde, Diāna Zaķe un Signe Dreimane vienbalsīgi "Dzirkstelei" atzīst, ka darbos atspoguļotas sajūtas un fantāzijas.


Paula stāsta, ka, līdzko uznāk klikšķis, rodas darbs, savukārt Antu vairāk piesaista sirreālisms.


Diāna ir aizrāvusies ar japāņu mākslu, jo tā viņu iedvesmo, bet Signe iedvesmu smeļas no iekšējām sajūtām un laika apstākļiem.


Izstādes atklāšanā vizuālās mākslas skolotāja Vaira Briede stāstīja, ka šī jau ir otrā šāda veida izstāde. Viņa raksturoja katras mākslinieces darbus. Piemēram, Madara šogad vairāk pievērsusies portretiem, situācijām un noskaņām. Viņas darbos ienāk romantiska un filozofiska noskaņa. Paula izstādē piedalās pirmo reizi, un viņas darbi ir dekoratīvi romantiski. Anta savos darbos meklē dzīves jēgu. Nav bail no krāsām, nemīl pustoņus, viņai vajag visu un uzreiz. Diāna attēlo to, kas notiek pasaulē caur savu skatu prizmu, darbos netrūkst emociju un krāsu. Savukārt Signe ir vēl savu meklējumu sākumos. Viņas darbos tēmas ir visdažādākās: senie laiki, džungļi, realitāte, patīk avangardiskas tendences.


Lizuma vidusskolas direktore Irēna Ābeltiņa izstādes atklāšanā jaunietēm novēlēja, lai pietiek enerģijas un laika un lai nezūd vēlme izpausties un zīmēt arī turpmāk.


Kopumā izstādē ir skatāmi vairāk nekā 30 dažādi darbi. Jaunās mākslinieces plāno, ka uz pavasara pusi būs atkal jaunu darbu izstāde.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Fredis

Meitenes riktīgi malači! Neapmeklējot mākslas skolu šādi skaisti darbi. Lai veicas jaunajām māksliniecēm!

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 14:48

man arī

Pilnīgi manas domas. Ko domā speciālisti?

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 13:02

Kultūra un izklaide