Daukstu pagasta ciemu dienas "Randevu Krapā" 7

Ar dziesmām, dejām, teātra izrādēm sportiskām aktivitātēm, rotaļām un patīkamiem satikšanās brīžiem ir aizvadīta Daukstu pagasta diena Krapā.  

“Doma par šāda pasākuma rīkošanu Krapā radās jau kopš pagājušā gada, jo Daukstu pagasta vēsturiskās saknes veido vairāki apdzīvoti punkti. Tās ir Daukstes, kur līdzīgs pasākums notika pērn, tā sauktais Šļauku gals, Krapa un Stari. Iepazīstoties ar Krapas vēsturi, sākot no pašas senatnes, gan pirmskara gadiem, gan padomju laika, fakti liecina, ka Krapā ir bijusi aktīva un kūsājoša dzīve. Krapenieši ir bijuši savas vietas un darba patrioti. Tāpēc arī nolēmām, ka Krapa ir pelnījusi, lai tur svinētu pagasta dienu. Tuvojas arī Latvijas simtgade, tāpēc esam iecerējuši iziet cauri visiem šiem apdzīvotajiem Daukstu pagasta ciematiņiem. Pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks arī pasākumā uzsvēra, ka ir tik daudz pagasta cilvēku, kuriem ir savi stāsti par vēsturi, ka šie fakti būtu pelnījuši, lai tos izdotu grāmatā par Daukstu pagasta vēsturi. Tas ir ārkārtīgi liels darbs. Kas to uzņemsies? To, ka pagasts šādu grāmatu būtu pelnījis, tas ir fakts. Tieši tāpēc pasākumā izgājām cauri vēsturei, kur vienotā nelielā uzvedumā tā dalībnieki bija gan tautas tērpos, gan trīsdesmito gadu tērpos, gan padomju laiku ietērpā. Visi kopā ieskicējām Krapu lielajā Gulbenes novada un Daukstu pagasta kartē. Uzvedumā iesaistījām arī lauku kapelu no Lubānas, jo savulaik gan Krapas pilskalnā, gan Kapu kalnā, gan Krapas muižas parkā tika rīkoti danči. Vēderdeju grupa “Habibi” piesaistījām tāpēc, ka šo dejotāju repertuārā ir arī čigānu dejas. Tās atsauca atmiņā laiku, kad čigāni zirga pajūgos brauca arī pa Krapas pusi un pret lupatām deva pretim māla traukus. Savukārt Ineses Buliņas vadītais tērpu teātris “Varavīksne” radīja asociācijas ar muižas laiku. Mēs – visa pasākuma organizatoru komanda – strādājam no visas sirds, liekot Krapas ļaudīm apzināties, ka viņi nav aizmirsti arī šodien, ka viņiem tur ir jābūt. Protams, bija skumji, ieklausoties gados cienījamo krapeniešu atmiņu stāstījumos, kam sekoja piebilde, ka šī vieta jau ir, bet kas no tās šodien ir palicis pāri... Cilvēki pēc pasākuma nāca klāt un teica paldies. Tas nozīmē, ka viņiem tas patiesi bija vajadzīgs,” saka Staru tautas nama vadītāja Astrīda Vilciņa, kur arī bija starp šā pasākuma organizatoriem.   


Ar īpašu krūzīti, uz kuras attēlots Krapas parks, tika sveikti vecākie Krapas iedzīvotāji. Savukārt veselīgas balvas saņēma sportisko aktivitāšu dalībnieki. Ar interesi ikviens uzkavējās amatu mājas “Rožceliņš” un Daukstu rokdarbnieču pulciņa dalībnieču iekārtotajā izstādē.

“Jā, tā reiz te bija,” piestājot pie seno fotogrāfiju stenda, nopūtās ne viens vien krapenietis, kādā no fotogrāfijām atpazīdams pats sevi jaunībā vai skolas gados. Kopīgi tika baudīta arī trīs lielos katlos uz uguns vārīta zupa un dejots līdz pat tumsai grupas “Rolise” pavadībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

NO MALAS

VISU CIEŅU KRAPAS ĻAUDĪM PAR VIŅU SĪKSTUMU GODĪGUMU

pirms 3 gadiem, 2017.06.20 13:34

vilis

Pēc bildēm ļoti jauks pasākums izskatās ir bijis, tikai neredz muižas saimnieci Kallasi

pirms 3 gadiem, 2017.06.20 13:37

milija

muižniecei sēras, domē netika

pirms 3 gadiem, 2017.06.20 15:37

vietejā

Pēc tik ilga laika krapā beidzot tik foršs pasākums notika. Vajag biežāk tādus pasākumus. ☺

pirms 3 gadiem, 2017.06.20 13:46

Vineta

Izskatās varen saturīgs pasākums - VIESIEM!!!

pirms 3 gadiem, 2017.06.20 20:20

Krapa

Paldies Daukstu pagasta pārvaldes vadītājam Uldim Doņukam ,visiem organizētājiem un dalībniekiem par jauko pasākumu !Ceram uz turpinājumu!

pirms 3 gadiem, 2017.06.21 07:29

Kultūra un izklaide