Daukstu pagasts: izbaudi aktīvu atpūtu, makšķerē un peries pirtiņā 1

Turpinot atklāt un iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu, šoreiz “Dzirkstele” un  pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”  jūs aicina uzzināt ko vairāk par Līgo un Daukstu pagastiem.

Nekur citur Latvijā nav pagasta ar tik skanīgu nosaukumu kā Līgo. Līgo pagasts ir arī ļoti zaļš pagasts, jo lielu daļu tā teritorijas aizņem meži un Lielais Mārku purvs. Pie robežas ar Lubānas pagastu atrodas akmens, kas atgādina par 1920.gadā notikušo atentātu pret Kārli Ulmani.

Līdzās Līgo pagastam ir Daukstu pagasts, kur “Āriņu” mājās atrodas “Pirtslietu darbnīca”. Šeit saimnieki Līga Ende-Griķe un Aivars Griķis aicina ne tikai pavadīt nesteidzīgu vakaru, atpūšoties skaistā vietā un izzinot pirts rituālus, bet arī aplūkot pašu veidoto nelielo muzeju, kurā apskatāmi dažādi amatnieku instrumenti un pašu veidotās pirts lietas. Šeit top visdažādākie pirts ķipīši, bļodas, pirts slotiņas, linu cepures un pat pārvadājamās pirtis. Vasaras laikā ikviens ir aicināts iemācīties, no kādām zālītēm un augiem vislabāk gatavot pirts slotiņas, sasiet pats savu pirts slotiņu un iemēģināt roku pirts ķipīša izgatavošanā. 2014.gadā “Pirtslietu darbnīcai” tika piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums” par tradicionālo amata prasmju uzturēšanu. 

Tos, kam ir vēlme pavadīt laiku aktīvāk, aicinām doties uz disku golfa parku “Stari”, kas atrodas līdzās Staru mototrasei. Šeit varēsiet lieliski pavadīt laiku kopā ar draugiem vai ģimeni brīvā dabā, apgūstot jaunu sporta veidu, kurš līdz šim Latvijā vēl ir visnotaļ maz iepazīts, taču gūst arvien lielāku popularitāti.

Ja meklējat klusu, nomaļu vietu svinībām, iegriezieties viesu namā “Ferma”, kas savu nosaukumu ieguvis, jo atrodas kādreizējā govju fermā, kas nu kļuvusi par patīkamu vietu atpūtai. Viesu nams “Ferma” piedāvā nakšņošanu, telpas svinībām, kurās pietiks vietas gan dejām, gan jautrām atrakcijām, kā arī saunas apmeklējumam. Teritorijā atrodas arī piknika vieta un dīķi, kuros iespējams gan nopeldēties, gan makšķerēt. Tiem, kam kārojas aktīvāku atpūtu un nav svešs sacensību gars, šeit iespējams  doties izbraucienā ar kartingiem.

Netālu no viesu nama “Ferma” atrodas vēl viena atpūtas vieta - “Jaunāres”. Šeit atradīsiet nodarbes nesteidzīgai laika pavadīšanai visas dienas garumā. Teritorijā atrodas vairākas piknika un ugunskuru vietas. Dīķos ikviens var mēģināt izvilkt savu lielo lomu, kuru pēc tam ir iespējams arī pagatavot aukstajā vai karstajā kūpinātavā, bet dienas noslēgumā izbaudīt iešanu pirtiņā.

Lai sajustu senatnes elpu, noteikti dodieties aplūkot senlietu ekspozīciju “Dekteru” stallī. Tur plašajā ekspozīcijā atrodami visdažādākie priekšmeti, kas atsauc atmiņā PSRS un atjaunotās Latvijas laikus. Kā stāsta Jolanta Kuprovska, jaunākajiem ekspozīcijas apmeklētājiem nereti esot pārsteigums pat par to, ka telefoni ne vienmēr ir bijuši ar skārienjutīgiem ekrāniem un bez vada. Apmeklējiet ekspozīciju un pārliecinieties, vai arī jums ir pa spēkam atpazīt visus tur izvietotos priekšmetus! Līdzās senlietu ekspozīcijai atrodas arī kurpīšu kolekcija “Brīnumzeme”. Kolekcijas veidošana ir aizsākusies ar kristāla kurpīti, kam ekspozīcijā ir īpaša vieta.

Saimniece Jolanta Kuprovska stāsta, ka kurpītes ir gan pašas iegādātas, gan nu jau arvien biežāk tiekot uzdāvinātas, lai papildinātu kolekciju, kurā  priekšmetu skaits nu jau tuvojoties tūkstotim. Līdzās kurpīšu kolekcijai aplūkojama arī gulbenietes Rasmas Vanagas eņģeļu kolekcija.

Sīkāku informāciju par Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu meklējiet mājaslapā www.visitgulbene.lv, sazinieties ar tūrisma objektu saimniekiem un dodieties iepazīt Līgo un Daukstu pagastus! Nākamreiz uzzināsim vairāk par Stradu pagastu.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Saule

Vai tad Līgo pagastā nav ko redzēt? Viss tik par Daukstēm.....

pirms 3 gadiem, 2017.07.27 11:39

Kultūra un izklaide