Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāvana apmeklētājiem un lācim Zoodārza simtajā dzimšanas dienā!

Pēdējos gados Rīgas Zooloģiskais dārzs, tuvojoties jubilejai, ir centies sagādāt prieku arī apmeklētājiem un dārza iemītniekiem, atklājot jaunas vai arī atjaunotas dzīvnieku mītnes. Šogad kārta pienākusi Kadjakas lāču aplokam.

Visu vasaru objektā noritēja intensīvi celtniecības darbi, un nu lācenes Grieta varēs novērtēt celtnieku veikumu. Tāpēc rīt, 12. oktobrī, plkst. 11.00 notiks rekonstruētā Lāču aploka svinīga atklāšana. Šajā dienā, uzrādot kasē personu apliecinošu dokumentu, cilvēki ar „lāču" uzvārdiem varēs apmeklēt zoodārzu bez maksas.

 

"Rekonstruētais Lāču aploks ir lieliska dāvana Rīgas Zooloģiskajam dārzam gadsimta jubilejā. Noslēdzoties atjaunošanas darbiem, pirms 30 gadiem būvētajā aplokā ir veiktas vairākas ļoti svarīgas izmaiņas, lai to pietuvinātu mūsdienu lāču labturības standartiem: izveidotas divas alas, kur paslēpties no saules, dažādots reljefs ar koku stumbru, sakņu un akmens krāvumu palīdzību. Lāči ir ziņkārīgi dzīvnieki un, nu viņiem būs iespēja pakāpties līdz apmeklētāju līmenim un vērot apkārtni ārpus aploka. Izveidotais substrāta klājums un vairākas slēpti veidotās barības novietnes veicinās lāču dabisko barības meklēšanas uzvedību. Esam domājuši arī par apmeklētāju drošību un aploka pieejamību: paaugstināta stikla barjera un izveidoti divi skatu laukumi, kur varēs piekļūt arī ar invalīdu vai bērnu ratiņiem," komentē Rīgas Zooloģiskā dārza attīstības projektu vadītājs Edgars Vītols.

 

Lāču aploka rekonstrukcija ar mobilo iekārtu tirdzniecības uzņēmuma "DT Mobile", kas ir zīmola "Trodeks" īpašnieks, finansiālo atbalstu tika uzsākta šā gada martā un pabeigta oktobra sākumā.

 

Lāču aploka atklāšanas pasākumā, kuru vadīs Uģis Joksts, piedalīsies zoodārza un "DT Mobile" pārstāvji, kā arī konkursa "Sveiciens lāčiem jaunajās mājās" uzvarētāji - skolēni no Jēkabpils 3. vidusskolas 3.a klases, Līvānu novada Jaunsilavas pamatskolas 2. klases, Virgas pamatskolas 4. klases, kā arī žūrijas simpātiju balvu ieguvēji - Valdemārpils vidusskolas 1. klases un Raudas internātpamatskolas 3. klases skolēni.

 

Radošo konkursu septembra vidū sadarbībā ar zoodārzu organizēja "DT Mobile" un divu nedēļu laikā saņēmis 140 konkursa darbus no visas Latvijas. Plānots, ka Lāču aploka atklāšanā piedalīsies arī sabiedrībā pazīstamie cilvēki ar uzvārdu Lācis.

 

Pasākuma noslēgumā zoodārza mazie apmeklētāji varēs piedalīties lāču radošajā darbnīcā.

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide