Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Defilē festivāls „Alūksnes tamburmažors” šovasar pulcēs pūtēju orķestrus

Šovasar, 7. jūlijā Alūksnē notiks pūtēju orķestru pirmais defilē festivāls „Alūksnes tamburmažors", kurā piedalīsies pūtēju orķestri, kas savā repertuārā iekļauj skatītāju tik iemīļotās defilē programmas.

Iecerēts, ka pūtēju orķestru pirmā defilē festivāla atklāšanas pasākums notiks Alūksnes Pilssalas estrādē, orķestri piedalīsies arī Baltijas čempionāta ūdens motosportā atklāšanas ceremonijā, kas šajā dienā sāksies Alūksnes ezerā. Festivāla laikā pūtēju orķestri muzicēs vairākās netradicionālās vietās pilsētā, piemēram, Mazā prinča saliņā Alūksnes muižas parkā, uz pontonestrādes ezerā, uz administratīvās ēkas foajē jumta, lielveikalā un citviet.

 

Vakarā Alūksnes Pilssalas estrādē pirmais pūtēju orķestru defilē festivāls „Alūksnes tamburmažors" noslēgsies ar plašu visu festivāla dalībnieku koncertu, kurā būs skatāmas defilē programmas un arī kopīga muzikāla programma.

 

Defilē programmas iestudējošus pūtēju orķestrus Alūksnē uzņems Alūksnes novada pašvaldība un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, kas dibināts 1953. gadā.

 

Sandora un Ilzes Līviņu vadītais orķestris ir viens no nedaudziem Latvijas skolēnu pūtēju orķestriem, kas muzicē augstākajā „A" grupā. Kopš 2007. gada orķestrī ir arī atsevišķa mažoretu (defilē meiteņu) grupa, kura defilē programmās dejo kopā ar orķestra dalībniekiem. Ar defilē programmām orķestris uzstājies gan Latvijā, gan ārpus tās. 2010. gadā Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris ieguva 1. vietu valstī defilē programmu izpildījumā.

 

Iecerēts, ka nedēļa no 7. līdz 12. jūlijam Alūksnē aizritēs pūtēju orķestru mūzikas skaņās - tā iesāksies ar jau minēto pūtēju orķestru defilē festivālu „Alūksnes tamburmažors" un turpināsies ar skolēnu pūtēju orķestra no Dižonas priekšpilsētas Marsannay - la - Cote Mūzikas centra (Francija) viesošanos Alūksnē. Plānots, ka kopā ar orķestri ieradīsies arī Marsannay - la - Cote pilsētas mērs.

 

Alūksnes un Marsannay - la - Cote muzikālā draudzība sākusies jau pirms vairākiem gadiem, pateicoties starptautiskam projektam, kurā iesaistījās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunieši un pedagogi, kuru vidū bija arī pūtēju orķestra mūziķi. Pērn šīs sadarbības ietvaros Alūksnē viesojās franču džeza bigbends „L'JBB".

 

Šogad Marsannay - la - Cote pūtēju orķestra viesošanās laikā notiks plašs koncerts Pilssalas estrādē Alūksnē, kurā muzicēs abi orķestri kopā ar dziedātājiem no Alūksnes un Marsannay - la - Cote.

 

Koncertā izskanēs populārā mūsdienu vieglā mūzika - gan pasaules hiti, piemēram, grupas „Scorpion", Džo Kokera, Eltona Džona skaņdarbi, gan latviešu popmūzika no „Prāta vētras", „Instrumentu", Jāņa Stībeļa un citu autoru repertuāra. Gatavojoties šim koncertam, šobrīd abu orķestru jaunie mūziķi jau apgūst kopīgo repertuāru.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide