Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dejotājiem – jauni tērpi

Ne tikai deju kopas "Ratiņš", bet arī Beļavas tautas nama vidējās paaudzes deju kopas "Ega" dejotāji var lepoties ar jauniem tērpiem. Tos viņi prezentēja jau pagājušajā svētdienā. Tērpi tapuši, pateicoties biedrībai "Sateka", Lauku atbalsta dienestam un Beļavas pagasta pārvaldei.

"Ir pagājis ļoti ilgs laiks, tāpēc dejotājiem bija nepieciešami jauni tautas tērpi. Tolaik, kad kolektīvu vadīja skolotāja Herunda Zuša, dejotājiem bija daudz tērpu. Dažus gadus kolektīvs nedarbojās, tad atkal mainījās vadītāji, tāpēc tautas tērpi tika ņemti arī no citiem kolektīviem. Arī pagājušajā gadā, lai varētu piedalīties tautas deju kopu skatē, tautu tērpus aizņēmāmies no Lejasciema kultūras nama. Tā kā kolektīvs tagad ir stabils, izlēmām gatavot projektu, kas ļautu iegādāties jaunus tautas tērpus," stāsta deju kopas "Ega" vadītāja Diāna Tuča, kura ar kolektīvu strādā kopš pagājušā gada janvāra.

 

Šobrīd dejotāji cītīgi gatavojas deju kopu skatei, lai 2013.gadā varētu piedalīties lielajos deju svētkos Rīgā.

 

Palīdz arī vietējās rokdarbnieces

"Tā kā nevarējām ņemt tik lielu finansējumu, lai dejotājiem sarūpētu absolūti visas tautas tērpa sastāvdaļas, mums ļoti palīdzēja pagasta čaklās rokdarbnieces, kuras ap sevi pulcina H.Zuša. Viņas, nežēlojot savu brīvo laiku, izšuva dejotājām vainadziņus, kā arī palīdzēja darināt meitenēm galvas, bet puišiem kakla lakatiņus," stāsta D.Tuča.

 

Dejotājiem ir sarūpēti desmit sieviešu tautas tērpu komplekti un desmit vīriešu tautas tērpu komplekti. Dejotājas ir tikušas pie tautiskajām blūzēm, brunčiem, ņieburiem, apakšsvārkiem un kurpēm, bet puiši - pie tautiskajiem krekliem, vestēm pusgarajiem svārkiem, biksēm un zābakiem, kurus izgatavoja firma Rīgā.

 

Projekta kopējās izmaksas ir 4771,66 lati. Projektu finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, piešķirot 3520,08 latus, savukārt 1251,58 lati ir Gulbenes novada domes līdzfinansējums.

Rada estētisku baudījumu

 

Janvāra beigās deju pedagoga Kārļa Venta 85 gadu jubilejas vakarā jaunos tautas tērpos uzstājās arī viņa vadītā deju kopa "Ratiņš". Projektu "Kultūras tradīciju kopšana, tautiskās dejas mākslas popularizēšana Gulbenes novadā" to iegādei īstenoja biedrība "Ratiņš", ko vada Vineta Pazāne.

 

"Deju kopai "Ratiņš" iegādāti Vidzemes novadam atbilstoši 12 sieviešu un 12 vīriešu tautas tērpu komplekti. Tie ir darināti etnogrāfiski pareizi," stāsta V.Pazāne.

 

Tos izgatavoja tautas tērpu centrs "Senā klēts" un SIA "Kristāla kurpīte". Projekta īstenošanā sadarbības partneri ir biedrība "Sateka", Lauku atbalsta dienests un Gulbenes kultūras centrs. Projektu finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai - 8018,84 lati, 10 procenti jeb 890,99 latu līdzfinansējumu piešķīrusi Gulbenes pilsētas pārvalde, SIA "M.T.Z. Serviss", SIA "Vārpa" un SIA "Kombainserviss".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide