Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deju kopa „Rūsiņš” svin pastāvēšanas ceturtdaļgadsimtu

Šodien pulksten 17.00 Gulbenes kultūras centrā visi laipni gaidīti būt klāt deju kopas „Rūsiņš” 25 gadu pastāvēšanas jubilejas pasākumā „Ar dejotprieku pa Rūsiņa ceļu”. Koncertā piedalīsies trīs kolektīvi – Gulbenes kultūras centra jauniešu deju kopa „Zelta Rūsiņš” un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas deju kopa „Rūsiņš”, kā arī „Rūsiņa” jaunākās grupas dejotāji.


„Ir pagājuši jau 25 gadi, jeb ceturtdaļgadsimts, kopš tika izveidota deju kopa, kam tika dots nosaukums „Rūsiņš”. Pa šiem gadiem tam cauri ir gājuši sešu paaudžu dejotāji. Savukārt pilngadību svinēs „Zelta Rūsiņš”,” rēķina deju kopu vadītāja Edīte Ķikuste, kurai dejas kļuvušas par vaļasprieku ārpus tiešā darba skolā. Vadītāja pauž prieku, ka pasākumā piedalīsies dejotāji, kas atbraukuši pat no ārzemēm. Piemēram, ceļu no Briseles mērojusi Inga Bakāne.


„Zelta Rūsiņa” dejotāja Dace Maura-Boka stāsta, ka pasākumā aicināti piedalīties arī visi tie cilvēki, kuri kādreiz ir dejojuši gan skolas „Rūsiņā”, gan „Zelta Rūsiņā”. „Ne visi dalībnieki „Rūsiņā” dejo kopš pirmās tā pastāvēšanas dienas, tāpēc dejotājiem šie jubilejas gadi atšķiras. Interesanti, ka koncertā dejosim tās dejas, kas mums ir mīļas tieši šodien, kā arī tās, kas tika dejotas pirms 25 gadiem, lai tajās varētu iesaistīties arī tie dejotāji, kas dejoja pirms 18 un vairāk gadiem. Pirms koncerta pēdējais mēģinājums bija vakar, kad tajā iesaistīsies arī bijušie dejotāji. Pasākumu organizē Edīte Siļķēna un Anita Birzniece,” stāsta Dace.

„Rūsiņa” dejotāji šajos gados ar labiem panākumiem ir piedalījušies ne tikai deju skatēs, gūstot tikai augstākos novērtējumus, bet arī dažādos konkursos un sadančos, piedalījušies gan skolu jaunatnes, gan vispārējos dziesmu un Deju svētkos Rīgā. Dejojuši Rīgas 800 gadu jubilejas pasākumos. Pretim uzvaras lauriem dejotājus ir vedusi kolektīvu vadītāja Edīte, kura savulaik ir teikusi: „Kamēr manī būs potences, tikmēr būs „Rūsiņš”, būšu arī es.”


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide