Deju kopas gatavojas skatei un koncertiem

No 6. līdz 12.jūlijam Rīgu pieskandinās XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuru plašo programmu veidos koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, mazo mūzikas kolektīvu, mūsdienu deju kolektīvu sniegums, kā arī priecēs radošās darbnīcas, teātru izrādes un citas aktivitātes.

Svētkos vienmēr plaši pārstāvēts ir arī Gulbenes novads. Lai mazie dejotāji iespējami labāk apgūtu skolēnu deju svētku repertuāru, kā arī veiksmīgi piedalītos skolēnu deju kopu skatē, kas Gulbenē notiks 18.aprīlī, novada kultūras namos notiek deju kopu sadanči. 15.janvārī sadancis notika Lizuma kultūras namā, kur sadancoja vairāk nekā 500 dejotāju no 30 skolēnu deju kolektīviem. Gatavojoties Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, tika izdejotas 34 dejas.

Sadancis apliecināja, ka deju kopu vadītāji ir ieguldījuši lielu darbu, lai iespējami labāk palīdzētu skolēniem apgūt deju soļus un rakstus. Pieredzējusī deju pedagoģe Zaiga Mangusa uzsver, ka šādi sadanči ir ļoti nepieciešami kā skolēnu, tā arī pieaugušo deju kopām, jo palīdz noslīpēt dejas un labāk sagatavoties skatei. Nākamais skolēnu tautisko deju kopu koncerts – sadancis notiks 10.februārī Litenes tautas namā.

Janvāra beigās Lizuma kultūras namā notika arī Gulbenes novada senioru, videjās paaudzes un jauniešu deju kopu koncerts “Sadejot prieku”. Z.Mangusa, kura arī strādā ar vairākiem deju kolektīviem, atzīst, ka arī šis koncerts bijis vajadzīgs tāpēc, ka pieaugušo deju kopu skate notiks 21.martā. Novada vidējās paaudzes deju kopas cītīgi gatavojas arī šīs vecuma grupas kolektīvu svētkiem, kas 6. un 7.jūnijā notiks Jelgavā. Savukārt senioru deju kopas 30.maijā pošas uz Madonu, lai piedalītos Senioru deju dienā. “Tā kā šogad ir Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, tad jauniešu deju kopām ir brīvs repertuārs. Ko es kā vadītāja izvēlēšos, to arī dejosim,” saka Z.Mangusa.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide