Deju svētkos piedalīsies lielākais dejotāju skaits svētku vēsturē 2

Visi 603 kolektīvi, kas startēja skatēs visā Latvijā, piedalīsies arī Dziesmu un deju svētkos. Deju lieluzveduma „Tēvu laipas" deju kolektīvu (D grupas - vidējās paaudzes) konkursa dalībniekiem izvirzīti 10 kolektīvi (sarakstu skatīt www.dziesmusvetki.tv). Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertā piedalīsies 15 A grupas (jauniešu deju ansambļi) un 16 D grupas (vidējās paaudzes) deju kolektīvi (sarakstu skatīt www.dziesmusvetki.tv). Katra grupa koncertā dejos divas dejas.

Šogad svētkos piedalīsies par 97 kolektīviem vairāk, nekā iepriekšējos Deju svētkos. 603 kolektīvu vidū būs arī 14 diasporas kolektīvi. "Mūsu dejotāju sniegums, azarts un dejotprieks, gatavojoties vasarā gaidāmajiem svētkiem, ir pārsteidzošs! Deju skatēs piedalījās 603 kolektīvi, un pilnīgi visi būs redzami XV Deju svētkos. Vairāk kā 100 kolektīvi skatēs novērtēti ar augstāko pakāpi, kuru piešķir vien tad, ja visos piecos vērtēšanas kritērijos savāktais punktu skaists ir teicami vai izcili. Dejotāju augstais līmenis nav sasniedzams vienā sezonā, tas ir mērķtiecīgs un uzcītīgs vairāku gadu darbs. Mēs varam apbrīnot, kā tiek sasniegts šis fantastiskais līmenis - deju kolektīvu vadītāji bieži vien ir bez speciālās profesionālās izglītības, kas no dejotājiem pārtapuši par vadītājiem. Jāatzīmē, ka šobrīd deju kolektīvu vadītāju rīcībā ir neatsverams metodiskais materiāls - izdevums Latviešu dejas pamati", stāsta Latvijas Nacionālās kultūras centra dejas mākslas eksperte, Deju lieluzveduma „Tēvu laipas" projekta vadītāja Maruta Alpa.  

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi „Latvijas dzelzceļš", „Lattelecom" un „Latvenergo", kā arī banka „Citadele" un „Latvijas Valsts meži".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nozīmītes

Iespējams izgatavot savu Dziesmu svētku nozīmīti,
gulbenesnozimites@inbox.lv

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 13:26

Kultūra un izklaide