Divi festivāli vienlaikus

Novadā 15. un 16.jūnijā paralēli noritēs divi atsevišķi amatiermākslas pasākumi, kurus abus atbalsta Kultūrkapitāla fonds: Gulbenē - festivāls "Hepenings" un Lejasciemā - festivāls "Kaudzēm smieklu".

Lejasciema festivālā piedalīsies gan pašmāju mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, gan viesi - amatierteātri no Dobeles, Tilžas, Vectilžas, Rundāles, Gruntzāles, Daugmales, Saulkrastiem, muzikālie kolektīvi no Rīgas, Liepājas, Kentčinas (Polijā). Gulbenes festivālā tāpat piedalīsies gan pašmāju kolektīvi, gan viesi - amatierteātri no Rokiškiem (Lietuvā), Rīgas, Ogres, Valkas, Lubānas, Ventspils, Smiltenes, pūtēju orķestri no Rapinas (Igaunijā), Kentčinas (Polijā), Rietavas (Lietuvā), Madonas. Festivāla nagla Gulbenē būs radoša visu kolektīvu pārstāvju kopīgi veidota improvizācija "Es par tumsu nebēdēju, es gaismai gavilēju!", to iestudēs režisors Viktors Gomess no Spānijas sadarbībā ar radošo apvienību "Piektā māja".  

Jau šonedēļ dažādās vietās Gulbenē būs izvietoti vides objekti un informācija par gaidāmo festivālu "Hepenings". Tā ir tradīcija. Arī citus gadus par gaidāmo pasākumu Gulbenē vēstījuši vides objekti - gan no klūgām darināti, gan metāla cilvēki. Šoreiz tie būs gatavoti no plastmasas. Viņi būs caurspīdīgi un neslēps no apkārtējiem savu iekšējo būtību. Ikviens varēs dažādās vietās Gulbenē pasēdēt krāsainos dermantīna krēslos blakus plastmasas cilvēkam, padomāt par dzīvi un noskaņoties apmeklēt kādu no gaidāmajām izrādēm vai koncertiem. Festivālu vēros kompetenti eksperti - profesionālais aktieris un režisors Valdis Lūriņš, dramaturgs Lauris Gundars, amatierteātru mākslas eksperte Dace Vilne un skatuves kustību eksperte Rita Grīnfelde.

 

"Hepenings" ir tradicionāls festivāls, kurš novadā ar vieskolektīvu piedalīšanos notiek regulāri jau kopš 2005.gada.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide