Dokumentālā filmā arī stāsts par Kalnienu

Martā pirmizrādi piedzīvos neatkarīgās producentes Kristīnes Zamurajevas un jaunā dokumentālo filmu režisora Kārļa Lesiņa veidotā dokumentālā filma "Izolētie latvieši".

Abi filmas veidotāji 2012.gada augustā sāka braucienu pa Latvijas laukiem, lai katrā reģionā atrastu cilvēkus, kuri pēc brīvas iniciatīvas veido savas pilsētas vai ciema sabiedrisko dzīvi, veicinot savas dzīvesvietas pievilcību un pašpietiekamību. Filmas veidotāji izvēlējās jaunus, entuziastiskus cilvēkus, kuri aktīvi darbojas savā komūnā un, par spīti grūtībām un sabiedrības nostājai, cenšas to attīstīt. Izvēlētie personāži skaidri apzinās savu lomu situācijas uzlabošanā un izvēlas palikt, lai savu potenciālu īstenotu dzimtajā vietā.


Filma sastāv no četriem stāstiem, par četrām Latvijas vietām katrā reģionā. Viens no stāstiem ir par Krišjāni Upānu, kurš ir Kalnienas patriots un biedrības "Kapo" valdes priekšsēdētājs. Krišjānis studē tālu prom no mājām, tomēr kopā ar domubiedriem rod laiku rīkot izklaidējošus un izglītojošus pasākumus savā ciemā, lai visiem būtu iemesls brīvdienās atbraukt mājās.


Krišjānis "Dirkstelei" stāsta, ka filmas autori meklējuši pēc iespējas izolētākas vietas kartē un piedāvāja izstāstīt savu stāstu, kas notiek Kalnienā, ar ko jaunieši tur nodarbojas, kāpēc viņi to dara, arī par dažādiem sadzīviskiem jautājumiem. "Ļoti gribas redzēt, kāda būs izdevusies šī filma. Cerams, ka tā arī būs kā piemērs citiem, ka arī mazās vietās var notikt labas lietas un cilvēki tur labprāt darbojas," saka Krišjānis.


Dokumentālā filma tiks prezentēta martā Rīgā, bet pēc pirmizrādēm video tiks piedāvāts Latvijas skolām, kā materiāls vidusskolēniem, lai veicinātu diskusiju par vietējās pašiniciatīvas nozīmi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide