Druvienā apgūst klūdziņu pīšanu 7

Druvienas pamatskolas Amatu centra telpās regulāri tiek organizētas aktivitātes dažādu amata prasmju apguvei. Tas notiek gan pieaugušo neformālās izglītības programmu ietvaros, gan vasaras nometņu, radošo dienu, Druvienas cilts pasākumu, akcijas “Satiec savu meistaru!” laikā, novada mājaslapā informē projekta koordinatore Velga Černoglazova.

"Iedzīvotāju interese par jaunu prasmju apguvi ir vērā ņemama, jo pasākumus apmeklē ne tikai Druvienas pagasta un citi Gulbenes novada iedzīvotāji, bet arī interesenti no kaimiņu novadiem. Pavasarī realizējām pieaugušo neformālās izglītības programmu “Klūdziņu grozu pīšanas pamati”. Dalībnieki bija ļoti ieinteresēti šīs amatu prasmes apguvē un pēc programmas noslēguma visas vasaras garumā vairāki no viņiem apmeklēja meistares Inese Zvejnieces radošās klūgu pīšanas darbnīcas  pasākumos Druvienā un novadā," stāsta V.Černoglazova.

Viņa atklāj, ka klūdziņu pīšana interesē daudzus cilvēkus, tāpēc tika sagatavota jauna pieaugušo neformālās izglītības programma “Klūgu pinumu daudzveidība”. Programma tika iesniegta pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā un saņēma Gulbenes novada domes līdzfinansējumu.

"Mācības sākās oktobrī. Tajās piedalās 12 dalībnieki no Druvienas, Lizuma, Gulbenes, Lejasciema, Stāmerienas, Stariem un Rankas. Daļa no dalībniekiem turpina pilnveidot pavasara nodarbībās gūtas iemaņas. Ir vairāki jauni interesenti, kuri šo amatu iepazīst pilnīgi no jauna," stāsta projekta koordinatore.

Meistare Inese Zvejniece ir ļoti gandarīta par mācību grupas ieinteresētību un atvērtību. "Ir izveidojusies klūdziņu pinēju draugu grupa, kuri uz nodarbībām Druvienas skolā ierodas ne tikai tāpēc, ka vēlas apgūt šo amata prasmi, bet arī tāpēc, ka vēlas satikties ar līdzīgi domājošiem, sirsnīgiem cilvēkiem."

V.Černoglazova stāsta, ka pirmajās nodarbībās tika savāktas klūdziņas, iepazīts sutināšanas, mizošanas process, klūgu šķirošana un šķelšana. Tapis pirmais pinums – šeikerītis. "Grūtības pakāpe palielinās – turpmākajās nodarbībās tiks veidoti pinumi uz saplākšņa pamata, mazie sīpolu groziņi, katlu un pannu paliktņi. Garās nodarbību stundas aizrit nemanot, jo nepārtraukti notiek savstarpējās sarunas, dalīšanās ar jau paveikto un apgūto," atklāj V.Černoglazova.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Būtu ļoti jauki, ja par kursu sākumu tiktu informēta sabiedrība PIRMS to sākšanās. Varbūt arī Gulbenē var sarīkot ko tādu tiem, kas nevar izbraukāt?

pirms 4 gadiem, 2016.11.09 10:46

jā, jā

Pirmkārt, varētu padomāt, ka Druviena ir Rīgā! Apjautājiet domubiedrus un varbūt savācas braukt gribētāji! Bildēs var redzēt, ka pat no Stāmerienas cilvēks ir aizbraucis mācīties! Ieskatieties bildēs, kas ir vajadzīgs šādiem kursiem - dažādi verķi un bluķi...vai pasniedzējai no Druvienas būtu vieglāk izbraukāt katru reizi uz Gulbeni? Otrkārt, ne tikai Druvienā, bet arī citos pagastos notiek dažādas apmācības. Iečekojiet visu pagastu mājas lapas - interesenti palasīt, kas notiek pagastos! Neviens neliedz piedalīties! Piemēram, Tirzā tagad māca, ka bioloģiski saimniekot savā dārzā, savukārt Lizumā arī ir daudz meistaru utt.

pirms 4 gadiem, 2016.11.19 15:25

Citāts

"Apmācības sākās oktobrī, un tajās piedalās 12 dalībnieki no Druvienas, Lizuma, Gulbenes, Lejasciema, Stāmerienas, Stariem, Rankas."

pirms 4 gadiem, 2016.11.19 15:28

....

labprāt pievienotos, ja vēl var.... Kur var iegūt info????

pirms 4 gadiem, 2016.11.10 15:57

Ziņa

Ziņas par mūžizglītības aktualitātēm: http://www.gulbene.lv/lv/zr/izglzin/95-miz

pirms 4 gadiem, 2016.11.10 16:37

jā, jā

Lūk - pat vienuviet! Bet reizēm parādās arī kaut kas ārpus šīs programmas, vajag tikai pašiem pasekot līdzi, nevis gaidīt, kad mutē ielies...

pirms 4 gadiem, 2016.11.19 15:30

Kultūra un izklaide