Druvienā gatavojas Dzejas dienām

Druvienas vecajā skolā - muzejā 24.septembrī pulksten 13.00 notiks Dzejas dienu pasākums, kurā tiks akcentēta dzejnieka Jāņa Poruka daiļrade, jo šogad paiet 140 gadi kopš dzejnieka dzimšanas un 100 gadi kopš viņa aiziešanas mūžībā.

"Šajā pasākumā aicinām piedalīties visus, kuri ir ciemojušies Druvienas vecajā skolā - muzejā pa šiem gadiem. Visiem aizsūtīt ielūgumus mums vienkārši nav pa spēkam. Šogad Dzejas dienu pasākumu esam iecerējuši organizēt kā salidojumu. To norisei esam izvēlējušies septembri, nevis oktobri, jo citkārt oktobrī jau ir kļuvis auksts. Vecās skolas - muzeja klase ir par mazu, lai varētu uzņemt visus pasākuma dalībniekus, tāpēc esam iecerējuši pasākumu organizēt skolas pagalmā, kas ir sakārtots. Tajā ir ierīkota jauna lapene, ir atjaunota laipa un sakārtota aka. Cerēsim, ka 24.septembris būs skaista atvasaras diena," stāsta Druvienas vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne.

 

Šobrīd vēl tiek precizēta pasākuma norise, kā arī apzināti kolektīvi un viesi, kas tajā piedalīsies. Jau šobrīd ir skaidrs, ka pasākumā skanēs gan dzeja, gan dziesmas. Gan druvēnieši, gan ciemiņi no tālienes tiks mudināti runāt par atsevišķām ar J.Poruka dzīvi saistītām tēmām, piemēram, J.Poruks un "Prēdeļu" mājas, J.Poruks un ceļš, J.Poruks un Tirzas baznīca un tamlīdzīgi.

 

"Poruks ir aprakstījis Druvienu. Mūsu pienākums ir apzināties, ka šodien ejam pa to pašu ceļu, kur savulaik ir staigājis ģēnijs," piebilst muzeja vadītāja.

 

Muzejā būs apskatāma arī jauna villaiņu un lielo plecu jeb Kukažiņas lakatu izstāde.

 

"Izstādē izkārtosim villaines, kas glabājas muzeja krājumā, kā arī esmu iecerējusi apzināt Druvienas ļaudis, kam pūrā ir villaines un plecu lakati," stāsta L.Zvaigznekalne.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide