Druvienā ielūdz Kameransamblis.lv!

Druvienas kultūras namā 2015. gada 21. februārī plkst. 17.00 visus interesentus noklausīties kamermūzikas koncertu ielūdz trio Kameransamblis.lv! Piedalās Rūta Īzāka -flauta, Ilze Kundziņa (Zvaigznekalne) - klavieres un Mārcis Kuplais (Šveice) – čells. Programmā Karla Marijas Vēbera, Roberta Šūmaņa, Jindržiha Felda, Žila Masnē, Filipa Gobēra un Paula Dambja skaņdarbi.

Latviešu mūziķi satiekas koncertā Latvijā no dažādām valstīm – Šveices un Latvijas, tāpēc ansambļa nosaukuma galotne ir „lv“. Druvēniete Ilze Kundziņa mācījusies Gulbenes mūzikas skolā, šobrīd Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas mācībspēks. Flautiste Rūta Īzāka ir rīdziniece, Bolderājas mūzikas skolas pedagogs un kora Kamēr…dalībniece. Rūta un Ilze ir aktīvas kamermūziķes, ar savu duetu “DuoRI” regulāri koncertē visā Latvijā, ir vairāku starptautisku kamermūzikas konkursu laureātes. Savukārt Latvijā labi pazīstamais izcilais čellists Mārcis Kuplais jau 10 gadus dzīvo un strādā Šveicē, Bāzelē, koncertē visā pasaulē un ik pa laikam iegriežas Latvijā. Šoreiz - kopā ar Ilzi un Rūtu programmā “Ielūdz Kameransamblis.lv”.

21. februāra koncertā mūziķi apvienosies gan trio, atskaņojot dzīvespriecīgos un enerģiskos Karla Marijas Vēbera un Filipa Gobēra trio, gan uzstāsies arī solo - Mārča Kuplā burvīgā, samtainā čella skanējums valdzinās Roberta Šūmaņa Fantāzijskaņdarbos, Žila Masnē Meditācijā, savukārt flautas muzikālo iespēju daudzveidība būs dzirdama flautistes Rūtas atskaņotajā čehu komponista Jindržiha Felda sonātē.

Lai arī koncertā iekļautie skaņdarbi sola raibu un interesantu muzikālo ceļojumu gan laikmetu (no 19.gadsimta sākuma līdz 20. un 21.gadsimta mijai), gan komponistu ģeogrāfijas ziņā (Vācija, Francija, Čehija), tomēr nekur nav tik labi kā mājās. Tieši tāpēc koncerta izskaņā mūziķi satiksies P.Dambja asprātīgajā Home coming, kur taivāniešu tradicionālā tēma pamazām pārtop par latviešu Āvu, āvu baltas kājas, simbolizējot atgriešanos mājās.

Programmā būs arī daži skaņdarbi – pārsteigumi, sola Ilze Kundziņa, kura ir ļoti priecīga par iespēju uzstāties dzimtajā Druvienā kopā ar domubiedriem mūzikā -Rūtu Īzāku un Mārci Kuplo. Paldies Druvienas pagasta pārvaldei un Gulbenes novada domei, ar kuru atbalstu notiks koncerts!

Visi laipni aicināti!

Koncertu atbalsta Gulbenes novada dome, Druvienas pagasta pārvalde un laikraksts "Dzirkstele".

Ieeja brīva!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide