Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Druvienā spēlēs un dancos

Druvienas pamatskolā nākamnedēļ - no 26. līdz 28. oktobrim - notiks kokļu un danču dienas, uz kurām tiek aicināti visi, kas vēlas kopā muzicēt, pilnveidot prasmi spēlēt dažādus instrumentus un arī dancot.

Šajā nometnē akcents tiks likts uz tiem, kas jau māk spēlēt instrumentus, taču gan jau darbiņš atradīsies arī tiem, kas vēl neprot. Pasākuma organizatore Dace Vītola norāda, ka tiek gaidīti ne tikai bērni, bet arī pieaugušie, kas vēlas spēlēt un dancot.

 

"Šajās dienās ir iecerēts spēlēt galvenokārt kokles, bet tiks spēlētas arī stabules, bungas, iespējams, arī ģitāras," stāsta D.Vītola.

 

Viņa atklāj, ka dalībnieki mācīsies spēlēt arī deju melodijas, kuras pēc tam paši mācīsies dejot.

 

"Mēs mācīsimies dejot gan latviešu dejas skolotājas Daces Circenes no Jaunpiebalgas vadībā, gan arī kopā ar ciemiņiem - seno deju grupu "Ballare" no Rīgas - senās dejas. Domāju, ka tās visiem patiks dejot." Instrumentus spēlē dalībniekiem mācīs Vītolu ģimenes pārstāvji, kā arī palīdzēs folkloras kopas "Pērlis" dalībnieki.

 

Pirmā diena un otrās dienas puse vairāk tiks veltīta muzicēšanai, savukārt pēc tam visi pievērsīsies dejošanai. Nobeigumā paredzēts arī koncerts, kurā tiks rādīts viss, kas šo trīs dienu laikā ir apgūts.

Kokļu un danču dienu dalībnieki aicināti pulcēties Druvienas pamatskolā 26.oktobrī no pulksten 10.00 līdz 12.00. Pulksten 12.00 notiks atklāšana. Pieteikties, kā arī iegūt plašāku informāciju var, zvanot Dacei Vītolai uz tālruni 27893251 vai arī interesējoties Druvienas pamatskolā.


"Mēs vēlamies likt skanēt tām skaistajām koklēm, kas tika izgatavotas vasarā folkloras nometnes laikā. Gribam, lai cilvēki papildina savas spēlēšanas prasmes un apgūst arī skaistas dejas," saka D.Vītola.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide