Druvienā svinēs Meteņus

“Druvienas cilts” 20.februārī interesentus aicina uz Druvienu, kur notiks Meteņu pasākums. “Tas ir pavasara sākums, plānošanas laiks, kad spēcīgas domas un tālas domas liek pamatu jaunam saimnieciskam ciklam,” pamato “Druvienas cilts”.

Pulksten 12.00 sāks darboties amatnieku un zemnieku tirdziņš, kā arī šļūcamo un Meteņu masku darināšanas darbnīcas. Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova stāsta, ka tiks gatavotas Meteņu cepures no niedrēm.

Stundu vēlāk Metenis tiks godāts kopā ar Vītolu ģimeni. Būs iespējams arī griezties, vizināties ar šļūcenēm, snovot, iet rotaļās un spēlēt spēles. Izrādās, ka vizināšanās no kalna šajā laikā ir uzskatāma par auglības simbolu. Pievakarē tiks veikti dažādi ziemas rituāli, pēc kuriem pulksten 17.00 visi varēs nobaudīt bukstiņputru.

Pulksten 18.00 fragmentus no savām filmām “Dvēseļu putenis” un “Es esmu šeit” demonstrēs kinorežisoru duets Dzintars Dreibergs un Renārs Vimba. Tā būs abu režisoru saruna ar pasākuma dalībniekiem par to, cik liels spēks piemīt cilvēka domām.

Pulksten 19.00 sāksies latvju danču izdancošana.  

“Būsim priecīgi, ja līdzi būs saišķis ar prieku un cienastu sev un draugiem. Ieeja uz pasākumu būs par ziedojumiem. Plašāku informāciju var gūt, zvanot pa tālruni 27844999. Uzskata, jo tālāk tiek braukts ciemos, jo raženāks gads. No Rīgas līdz Druvienai ir 180 kilometri,” teikts “Druvienas cilts” informācijā par Meteņu pasākumu.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide