Druviena svinēs Pagasta svētkus

Druvienas pamatskolas parkā 16.augustā Pagasta svētkus pirmoreiz svinēs Druviena. Pirms tam pagastā rīkota ģimeņu Sporta diena.
Pagasta pārvaldes lietvede Inese Zvejniece skaidro, ka ģimeņu Sporta dienā galvenais akcents likts uz ģimenēm, bet Pagasta svētkos gaidīts ikviens.

“Druvienā ir arī kapusvētki. Uz tiem sabrauc gan tuvi, gan tāli ļaudis, tāpēc Pagasta svētki tiek rīkoti ar domu pēc kapusvētkiem otrā dienā rast visiem iespēju kopīgi atpūsties,” saka I.Zvejniece.

Pulksten 11.00 Pagasta svētkus ievadīs dažādu braucamrīku parāde. Tajā ikviens var likt lietā savu izdomu, piemēram, izrotājot bērnu ratiņus, divriteņus, skrejriteņus un citus braucamrīkus.

Pirmoreiz notiks jauno druvēniešu godināšana. “Tā kā dzīvojam vienā novadā, tad sekojam citu paraugam. Sveiksim 13 mazos druvēniešus, kuri ir dzimuši laika posmā no 2014. gada janvāra līdz šā gada augustam. Viņiem dāvināsim mūsu amatnieka Viestura Kļaviņa darinātās koka karotes, kurās būs iededzināts bērna vārds. Kopā ar vecākiem Jaunajā ielā turpināsim stādīt ozolu aleju. Esam iecerējuši stādīt divu krāsu ozolus, bet, vai šī iecere izdosies, redzēsim svētdien,” stāsta Druvienas tautas nama vadītāja Valda Putene.

I.Zvejniece papildina, ka Druvienā ir daudz vecu koku, tāpēc jādomā par jaunu stādīšanu. “Mums jau aug tagadējā aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa stādīts ozols, tāpēc atliek iesākto turpināt,” viņa saka.

Notiks arī riteņbraukšanas sacensības dažāda vecuma cilvēkiem dažādās kategorijās, kurās solījusi piedalīties druvēniete Lidija Pušpure un Ausma Ozoliņa, kuras jau ir cienījamā vecumā.

Būs iespējams piedalīties arī ģimeņu sporta spēlēs. Starp pieciem komandas dalībniekiem vismaz diviem ir jābūt bērniem. V.Putene stāsta, ka darba grupa ir padomājusi arī par to, lai sacensībās valdītu jautrība. “Visi kopā svētku izskaņā baudīsim arī tradicionālo “Buņģa zupu” un lielo svētku kliņģeri,” viņa piebilst.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide