Druvienā visus interesentus gaida ekspedīcijā

Sestdien, 27.aprīlī, Druvienā notiks izzinoša ekspedīcija, kuras laikā varēs gan baudīt aktīvu atpūtu, gan paplašināt savu redzesloku, iepazīstot pagasta kultūrvēsturi.

“Visi interesenti ir gaidīti pie Druvienas vecās skolas-muzeja pulksten 11.00, kur varēs uzzināt visu darba plānu šai ekspedīcijai un izvērtēt, ciktāl katrs ir gatavs piedalīties. Lūdzu, būsiet mīļi gaidīti! Visi, kas vēlas, brauciet ciemos pie mums ar savu transportu, lai kopā pavadītu vērtīgus brīžus,” “Dzirkstelei” saka Ligita Zvaigznekalne, kurai šis būs pēdējais lielais pasākums kā Druvienas vecās skolas-muzeja vadītājai. Viņa dosies pelnītā atpūtā un ar 1.maiju muzejam jau būs cita vadītāja.

L.Zvaigznekalne stāsta, ka pēc viesu sagaidīšanas pie muzeja pulksten 11.00 visi kāps savā transportā un brauks līdz Druvienas vecā ķieģeļu cepļa vietai. Ekspedīcijas dalībnieki turpmāk kājām kopumā noies apmēram 8 kilometrus garu maršrutu, tāpēc katram jau laikus ir jāparūpējas par atbilstošiem apaviem, apģērbu, ēdienu un dzeramo, ko paņemt līdzi.

“Tur mūs sagaidīs pēdējā mūsu “cepļeniece” Lidija Pušpure. Viņa ceplī ir strādājusi no pašiem jaunības gadiem. Tagad Lidijai ir tuvu 80 gadiem. Arī viņas tēvs tur ir strādājis,” saka L.Zvaigznekalne.

Tālāk ekspedīcijas dalībnieki iešot cauri Pērļa silam. "Mans uzdevums būs pastāstīt vietējās teikas un to, ko mūsu dzejnieks Jānis Poruks ir rakstījis par šo vietu,” klāsta L.Zvaigznekalne.

Tālāk visi dosies līdz Liezeres tiltam, līdz Druvienas pagasta robežai. Pie Tirzas upes skanēs stāsti par savulaik šajā vietā bijušo Pērļa krogu, pirmais veikals, kas savulaik Druviena ir piederējis tā saucamajai patērētāju biedrībai. Varēs piestāt arī kādreizējā zaļumbaļļu placī, kas skaitās enerģētiski stipra vieta. Vēl ceļš vedīs līdz vietai, kur sakas Cesvaines novads. No trīs ceļu un trīs novadu krustojuma sāksies ekspedīcijas dalībnieku  atpakaļceļš. Vēl būs iespēja uzzināt visu par kādreizējo Pērles pienotavu (Balto māju) un par nākotnes plāniem šajā vietā. Ceļš vedīs uz Pērļa dzirnavām.

“No šīs vietas atkal visi ekspedīcijas dalībnieki sakāpj pašu sarūpētajā transportā un brauc atpakaļ uz veco skolu-muzeju, kur visi kopā baudīsim uz dzīvās uguns vārīto Buņģa zupu,” stāsta L.Zvaigznekalne.

Savos iespaidos ar pārējiem dalīsies arhitekts Pēteris Blūms.

Šis pasākums notiks ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ekspedīcija Druvienā noslēgs novada bibliotēku dienas, kas turpinās no 22. līdz 27.aprīlim un kuru laikā pavisam bija ieplānoti 13 pasākumi dažādās novada vietās.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide