Druvienas mīkla atrisināta

Pirms valsts svētkiem “Dzirkstelē” publicējām Druvienas krustvārdu mīklu, ko par savu pagastu sastādījis Jānis Ozols. “Par mīklas veidošanu mani uzrunāja kultūras nama vadītāja Valda Putene, kuras idejai arī piekritu! Sameklēju materiālus par Druvienu: veco teritorijas plānojumu; rakstus no “Facebook”; L.Zvaigznekalnes uzdāvināto grāmatu par Druvienu utt. Mīklu vairākas reizes pārtaisīju, jo vēlējos, lai pēc iespējas vairāk vārdi krustojas, jo tas palīdzētu jautājumu atbilžu izdomāšanai,” saka Jānis.
Sākumā bija nelieli pārpratumi, ko “Dzirkstele” portālā izlaboja. Diskusija radās par formulējumu “Silmaču saimnieks”, jo, kā zināms, Silmaču muzejā uz krāsns “guļ” Ābrams, ko varētu uzskatīt par muzeja saimnieku. Mainījām formulējumu uz “personāžs”, jo muzejs nebija minēts. Tas gan minētājiem nav sagādājis īpašas grūtības. Saņēmām 16 atbildes.
“Šajā sarežģītajā laikā, kad apgrūtināta komunikācija, bet jāstrādā varbūt vēl vairāk nekā normālos apstākļos, jūsu mīkla bija īsti vietā. Izrādās, ka arī ar informācijas tehnoloģijām var atrast daudzas, pirms tam maz zināmas, lietas. Sirsnīgs paldies Druvienas mīklas autoram par interesantu mīklu!” raksta Silvija Puntūze. Savukārt Anita Bombaka piebilst, ka bija patīkami un interesanti apskatīt Druvienas pagasta vēsturi. “Lai vai kā, tomēr lielākais skolas laiks tika pavadīts skaistajā Druvienā!” viņa raksta. Arī Iveta Voika saka paldies par interesanto mīklu, bet Valda piebilst: “Būtu jauki par katru pagastu risināt šādu mīklu.” Iespējams, vēl kāds pagasts sarosīsies un izveidos savu krustvārdu mīklu. Apsolām, ka nopublicēsim!
V.Putene solīja Druvienas pagasta balviņas trīs mīklas atminētājiem. Izlozē paveicās Elvīrai Lemešonokai (Druvienas maizes kukulis), Ojāram Tirziņam (koka karote), Anitai Bombakai (groziņš ar mājas olām). Apsveicam! Par balvu saņemšanu lūgums zvanīt pa tālruni 26403822.

Atbildes
Horizontāli. 1. Azanda. 4. Straumes. 10. Jāņi. 11. Bukurags. 14. Cibiņš. 16. Ziedonis. 17. Pērlis. 18. Pienotavas. 20. Ieviņa. 23. Plēsums.
24. Dzīvesziņas. 28. Vecā. 29. Volfi. 30. Zvejnieki. 31. Gaujienas. 32. Maize.

Vertikāli. 1.Aleja. 2. Nacionālais. 3. Velniņš. 5. Tornis. 6. Ābrams. 7. Oktobris. 8. Buņģis. 9. Dzirnavas. 12. Gigants. 13. Dakstiņi. 15. Prēdeļi. 19. Vilaune. 21. Kukažiņa. 22.Vītoli. 25. Zāra. 26. Hēni. 27. Grote.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide