Druvienas pagasta “Silmačos” būs Kukažiņas akmens

Šodien, 21.jūnijā, pulksten 20.00 ikviens aicināts uz “Silmačiem” Druvienas pagastā, jo tur atklās Kukažiņas akmeni.

Par godu Latvijas simtgadei tiek veidots tūrisma maršruts apkārt Latvijai, aptverot visu Latvijas sauszemes robežu, un tieši 21.jūnijā Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties akcijā “Izgaismo Latviju”, noejot savu ceļa posmu un pulcējoties pie ugunskuriem, kas saulgriežu dienā izgaismos valsts robežu.

“Silmaču” muzeja vadītāja Sandra Āre “Dzirkstelei” stāsta, ka, ņemot vērā šo akciju, viņai radusies doma par Kukažiņas akmeni.

“Kukažiņa tepat Druvienā ir gājusi no Grotes kroga līdz Silmačiem, jo viņai viena meita dzīvoja Silmačos, otra – Grotē, un, ejot šo ceļa gabalu, viņa atpūzdamās vienmēr sēdējusi uz akmeņiem. Tā arī radās doma, lai gājējiem būtu, kur apsēsties, tad “Silmačos” būtu šī vieta – Kukažiņas akmens. Tas būs tāds savdabīgs simbols, jauns tūrisma objekts un pieturas punkts. Varbūt ar laiku šādu akmeni varētu uzstādīt arī Grotē. Šis būs vietējais akmens, kurš netiks veidots kā piemineklis, tas būs parasts akmens, kuram dots Kukažiņas vārds,” skaidro S.Āre.

Kukažiņas akmens atklāšanas laikā S.Āre lasīs Jāņa Poruka “Kukažiņu”, uzrunu teiks Druvienas Vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne, savukārt pulksten 21.00 tiks iedegts ugunskurs, pie kura varēs sirsnīgi patērzēt. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide