Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Druvienas vecajā skolā ciemojas igauņi

Šonedēļ Druvienas veco skolu - muzeju pirmo reizi apmeklēja Palamuses muzeja darbinieki no Austrumigaunijas Jegevas apriņķa. Palamuses muzejs atrodas 40 kilometrus no Tartu un ir līdzīgs Druvienas vecajai skolai - muzejam.

"Ciemiņus no Igaunijas gaidījām jau vasarā, bet arī tagad muzeja telpas uzposām, lai viesus uzņemtu, kā tas pienākas. Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova uzrakstīja vēstuli Palamuses muzejam, izsakot draudzības piedāvājumu, jo tāpat kā mēs Druvienā lepojamies ar rakstnieku Jāni Poruku un viņa darbu "Kauja pie Knipskas", tāpat igauņi lepojas ar rakstnieku Oskaru Lutsu un viņa klasisko romānu "Pavasaris", kas pirmo reizi izdots 1912.gadā. Tāpēc arī Palamuses muzejs ir dēvēts par O.Lutsa draudzes skolas muzeju," stāsta Druvienas vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne.  

Lai pirmie iespaidi par šo tikšanos būtu paliekoši un patīkami, muzeja klasē notika improvizēta dzejas stunda, kurā savu dzeju lasīja dzejniece Anita Graumane, dziedāja Druvienas folkloras kopa "Pērlis" un skanēja kokles. L.Zvaigznekalne savus Igaunijas kolēģus iepazīstināja ar muzeja krājumu, kā arī izrādīja muzeja telpas, kurās tāpat kā Palamuses muzejā ir klases telpa, guļamtelpa ar šaurām koka gultām un pieliekamais kambaris, kur glabājās pārtikas lādes. Dienas izskaņā ciemiņiem bija rasta iespēja apskatīt arī Cesvaines pili un baznīcu.

 

Otrajā dienā viņi apmeklēja Tirzas luterāņu baznīcu, Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeju, kā arī Vecgulbenes muižas kompleksu. Tika izteikts priekšlikums druvēniešiem un arī citiem interesentiem apmeklēt Palamuses muzeju, kas 1873.gadā celtajā Palamuses draudzes skolas ēkā darbojas kopš 1987.gada janvāra. Muzejs iepazīstina ar 19.gadsimta beigu draudzes skolu dzīvi Igaunijā. Skola tajā darbojās līdz 1975.gadam.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide