Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas draugi tiekas ar “12 mūsējiem”

Gulbenes kultūras centrā, pulcējot skaitliski daudz apmeklētāju, 17.oktobrī Dzejas dienu izskaņā tika godināts jauns izdevums "12 mūsējie". Dzejas un dziesmu tekstu krājums izdots Gulbenes bibliotēkai sadarbojoties ar Vītola izdevniecību.

"Jaunajā grāmatā apkopotas gan izjustas un pārdomātas dzejas rindas, gan dziesmu teksti. Dzeja atšķiras cita no citas un ir domāta dažādām lasītāju gaumēm. Krājumā iekļauti to autoru darbi, kuriem laika gaitā sakrājies krietns pūrs uzrakstītā, bet lasītājiem tas pagaidām nav pieejams atsevišķā krājumā. Grāmatas vienojošais elements ir autoru piederība mūsu novadam," saka Gulbenes bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa, kura jaunā krājuma tapšanā ir ieguldījusi ārkārtīgi lielu darbu. Kāpēc krājumā lasāma tieši 12 autoru dzeja? Kā skaidro pasākuma organizatore, skaitli 12 tradicionāli uzskata par vienotības simbolu, jo ir 12 mācekļi, 12 krēsli, 12 stīgas un 12 sajūtas. 12 - tā ir klasika.

Grāmatas atvēršanas svētkos dzejas cienītājus uzrunāja un savās iekšējās sajūtās dalījās Evita Lūse, Sarmīte Zviedre, Inta Aizkalniete, Gunita Irbe, Ilva Šimone, Ramona Ruņģe, Krista Gargurne, Krista Kantāne, Vijārs Griķis, Aivars Osis, Ivars Strautiņš. Skanēs arī Kārļa Simona dzeja. "Dzeja ir dvēseles dialogs ar sevi, tāpēc katra autora darbos atklājas daļa viņa biogrāfijas. Katrs ir centies izteikt sev būtisko," vērtē I.Krūmiņa.

Viņa visiem 12 autoriem lika atbildēt uz diviem galvenajiem jautājumiem: " Kādā krāsā šovakar ir tavas domas? Kāds putns tu vēlētos būt?" Atbildēts tika gan prozā, gan dzejā, piemēram Ivara Strautiņa domas šajā vakarā bija bordo toņos, bet Sarmītes Zviedres - sidrabainas. Asprātīgi un liriski uz jautājumiem atbildēja Inta Aizkalniete, bet Vijārs Griķis atklāja, ka nevēlas būt putns, bet zivs. "Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēja iepazīt visus autorus radošus, daudzkrāsainus, iztēles bagātus," piebilst I.Krūmiņa.

Dzeja un dziesma ir kā divas nešķiramas māsas, kas viena otru papildina. Tā bija arī šajā vakarā, kad aizrautīgi ar savu dziesmu tekstiem muzikāli aizrautīgi iepazīstināja Aivars Osis, kuram dziedāt palīdzēja arī viņa meita Sāra. V.Griķis bija tas, kurš visam pasākumam piešķīra rozā toni, izpildot dziesmu "Rozā kaķis". Abi mūziķi apvienojās arī kopīgā dziesmā par Gulbenes garāko ielu "Līkā iela".

I.Krūmiņa atzīst, ka būtībā visi 12 krājuma autori ir gatavi savas dzejas grāmatas izdošanai. Piemēram, ļoti daudz dzejoļu ir S.Zviedrei, G.Irbei, I.Strautiņam, I.Aizkalnietei un citiem. V.Griķis varētu izdot savu krājumu, kurā būtu gan dziesmu teksti, gan notis.

"Vijāra izpildījumā pasākumā dziesmas skanēja lieliski. Ievēroju, ka mūziķim patīk tas, ko viņš dara," secina I.Krūmiņa. Savukārt A.Osis pasākuma varēja lepoties ar paša veidotajām savu dziesmu fonogrammām. Drīzumā klausītājiem būs iespējams iepazīt arī abu dziesmu autoru mūzikas diskus.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide