Dziedāt mīlošie pošas uz ikgadējo Vokālās mākslas vasaras laboratoriju „Izdziedi vasaru!” Jaunpils pilī

Sabiedrībā pazīstamais muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš kopā ar savu radošo komandu jau trešo gadu pēc kārtas no 5. līdz 14. augustam Jaunpils pilī palīdzēs pilnveidot jauno dziedātāju un dziedāšanas skolotāju radošumu, iniciatīvu, uzņēmību un skatuviskā tēla veidošanas prasmes.

Vokālās mākslas vasaras laboratorijas „Izdziedi vasaru!” ietvaros apmetīsies Jaunpils pilī. Tur, kopā ar dziedāt gribošiem pusaudžiem un jauniešiem no Alūksnes, Daugavpils, Cēsīm, Džūkstes, Gulbenes, Ikšķiles, Jaunolaines, Jēkabpils, Jūrmalas, Madonas, Mārupes, Mazsalacas, Ogres, Rīgas, Saldus, Talsiem, Valmieras u.c. Latvijas pilsētām, jau trešo gadu pēc kārtas palīdzēs pilnveidot jauno dziedātāju radošumu, iniciatīvu, uzņēmību un vokālās interpretācijas prasmes.

Pirmo reizi viņiem piepulcēsies arī Latvijas dziedāšanas skolotāji, lai Vasaras prakses „Dziedi ar audzēkni!” ietvaros pilnveidotu izpratni par dziedātāju skatuviskā tēla veidošanas iespējām. Tā ir unikāla iespēja pedagogiem ne tikai vērot vienam otra darbu un saņemt ieteikumus kā no kolēģiem, tā pieaicinātajiem konsultantiem, bet arī veikt dažādu vokālo metožu salīdzinošo analīzi.

Radošās brigādes sastāvā viņš šogad iekļāvis režisoru Valdi Lūriņu, aktrisi Sandru Volšteini, stilisti Sindu Krieviņu horeogrāfi Paulu Gorobecu, dejotāju Gintu Dancīti, diriģentus Margaritu Dudčaku un Renāru Lāci, vokālos pedagogus Igetu Gaiķi un Aivaru Krancmani, pianistus Gerdu Jerjomenko un Jāni Karpoviču.

Vokālā mākslas laboratorija un prakse tiks atklāta Jaunpils pils zālē 5. augustā plkst. 18:00 ar dalībnieku koncertu. Savukārt, vokālās laboratorijas „Izdziedi vasaru!” izskaņā, 13. augustā plkst. 20:00 Jaunpils pils parkā notiks Vācijā dzīvojošās latviešu popmūzikas dziedātājas un komponistes Lolitas Vambutes 80 gadu jubilejai veltītais koncertuzvedums „Vēlreiz pasaka sākas” ar Jenny May, Jāņa Lemeža un Ventspils Bigbenda piedalīšanos. Diriģents: Renārs Lācis. Režisors: Valdis Lūriņš.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide