Dziesmu prieka piepildīta diena

“BrāliBrāli, skani tāli!” ar šādu nosaukumu Gulbenē un Lejasciemā pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Vidzemes skolēnu dziesmu diena. Nosaukums šim pasākumam izraudzīts tāpēc, ka šī ir dzimtā puse izcilajiem kordiriģentiem brāļiem Imantam un Gido Kokariem.

Dziesmu dienā sevi caur kora dziedāšanu apliecināt bija ieradušies 22 5.-9.klašu, 10.-12. klašu kori, 5 zēnu un 2 jauktie kori. Dziesmu dienas noslēguma koncertā Lejasciema brīvdabas estrādē piedalījās vairāk nekā 600 koristi un 78 mūziķi – Gulbenes un Madonas pūtēju orķestru dalībnieki. Dziedātāji bija ieradušies no Ādažiem, Alūksnes, Babītes, Ķekavas, Lubānas, Madonas, Ogres, Smiltenes un Strenču novadiem, kā arī no Jelgavas, Limbažiem, Valmieras, Ogres, Valkas un Rīgas. Kas gan šie dziesmu svētki būtu bez savējiem – dziedātājiem no Lejasciema, Lizuma, Druvienas, Stāķiem, Tirzas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Gulbenes 2.vidusskolas.

Tā kā mūsu izcilie novadnieki, kordiriģenti Gido un Imants Kokari bija dvīņi, tad arī dziesmoto pasākumu Lejasciemā vadīja dvīņi. Virsvadītājas bija māsas Lauma un Lelde Ozolas, bet viņām palīdzēja Gulbenes vidusskolas skolēni: dvīnes Viktorija un Aleksandra Beinares un dvīņi Liners un Olivers Laizāni.

Ideja par Vidzemes skolēnu dziesmu dienu pieder koru virsdiriģentam Uldim Kokaram un Gulbenes mūzikas skolas direktorei Ilonai Matīsai.

“Mums ir iecere veidot trīs gadu šādas sadziedāšanās ciklu, katru reizi savā vietā. Nākamajā gadā Vidzemes skolēnu dziesmu diena ir plānota Alūksnē,” teica U.Kokars.

Dziesmu dienas atklāšanas pasākumā pie Gulbenes kultūras centra pilsētu pieskandināja Gulbenes novada valsts ģimnāzijas kora “Silver” un Ogres valsts ģimnāzijas jauktais koris diriģentes Lauras Anžes vadībā.

Diriģenti apmeklēja brāļu Kokaru ekspozīciju Ozolkalnā, kur noskatījās filmas fragmentu un, sadaloties improvizētās komandās, stundu pavadīja brīvā dabā, veicot četrus dažādus uzdevumus, saistītus ar brāļu Kokaru bērnību

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide