Dziesmu svētku laikā muzicēs Rīgā

25.Vispārējo latviešu dziesmu un 15.deju svētku norisē Dziesmu svētku laikā Vērmanes dārzā 5.jūlijā muzicēs Lizuma lauku kapela. Savukārt Beļavas tautas nama vokālais ansamblis „Trio", ko vada Sarmīte Semjonova, ir vienīgais novada vokālais kolektīvs, kas saņēmis uzaicinājumu piedalīties vokālo ansambļu sadziedāšanās /ielu muzicēšanas pasākumos.

Lizuma lauku kapela, ko ilgus gadus vada cienījamais Miervaldis Vilnis, piedalījās lauku kapelu atlases skatē-koncertā „Lai tā būda rūc!", kas notika Strenčos. Kolektīvs ieguva otrās pakāpes diplomu un uzaicinājumu uzstāties Rīgā. Lizuma lauku kapela ir vienīgais šāds kolektīvs Gulbenes novadā.  

Šarmē ar saviem gadiem

„Kapelas odziņa ir tās vadītājs Miervaldis, kuram ir 92 gadi. Viņš visus šarmē ar saviem gadiem vien. Labi, ka viņam arī veselība turas. Skates žūrijas loceklis tautas mūzikas speciālists Ilmārs Pumpurs atzina, ka Miervaldis ir unikāls vīrs, jo viņam ir plašas zināšanas par dažādiem tautas mūzikas instrumentiem," stāsta Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte.

 

M.Vilnis ir apbalvots ar Gulbenes novada Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu Gulbenes novada Lizuma nemateriālā mantojuma saglabāšanā. Viņš lieliski pārzina cītaras spēli un prot to arī izgatavot. Savukārt Lizuma lauku kapela ir koncertējusi ne tikai sava pagasta un novada pasākumos, bet uzstājusies arī citviet Latvijā. Kapelas dalībnieku muzicēšanas prasme nevienu neatstāj vienaldzīgu

 

Uzstāsies astoņos ielu koncertos

Beļavas tautas nama vokālais ansamblis „Trio" uzstāsies astoņos ielu koncertos un izpildīs trīs dziesmas. Tās kolektīvs var izraudzīties pēc savas patikas, galvenais, lai dziesmas būtu jautras un atraktīvas, lai patiktu pašām dziedātājām un klausītājiem.

 

„Mēs esam patīkami pārsteigtas par šādu iespēju. Patīkami arī tas, ka starp sieviešu vokālajiem ansambļiem Latvijā esam 12.vietā. Tas ir ļoti labs rezultāts. Ansamblis, ja vien nekļūdos, darbojas jau astoto gadu," saka S.Semjonova. Šobrīd kolektīvā dzied pati Sarmīte, kā arī Lelde Timofejeva un Līga Kušķe.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide