Dziesmu un Deju svētku ekspresis atved svētkus arī uz Gulbeni un Stāmerienu

Līdz šim Dziesmu un deju svētki ir pulcējuši skatītājus un klausītājus Rīgā, taču šogad ar krāšņu vilcienu svētki tiek vesti uz Latvijas reģioniem. Vairāk foto šeit. 

 

Dziesmu un deju svētku ekspresis devās ceļā vakar jau no paša rīta, pa ceļam piestājot skaistāko un tradīcijām bagāto pilsētu un mazpilsētu dzelzceļa stacijās. Ekspresis tika sagaidīts arī Gulbenē, bet tālāk ceļu līdz Alūksnei turpināja mūsu mazais bānītis, kurš šoruden svinēs savu 110. jubileju. Sveicot bānīti gaidāmajā jubilejā, gan Gulbenes, gan arī Stāmerienas stacijā tika atklāti stacijas pulksteņi, kas vienmēr rādīs pareizu laiku un pasažieri zinās, kad pienāk un atiet vilciens.  

Ar Dziesmu un deju svētku ekspresi ceļā devās Dziesmu un deju svētku dalībnieki - jauniešu koris "Balsis", Banku augstskolas koris "Monēta", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Auda", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dardedze", Valmieras kultūras centra tautas deju ansamblis "Gauja", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Bānītis", aicinot visus izdziedāt un izdejot skaistākās svētku dziesmas un dejas.

 

Arī skatītājiem un klausītājiem gan Stāmerienā, gan arī vēlāk Gulbenē bija iespēja just līdzi šo svētku dalībnieku priekšnesumiem.

 

Stāmerienā visus priecēja arī Stāmerienas jauniešu deju kopas "Poga" priekšnesumi. Atceļā uz Rīgu ekspresis piestāja vēl arī citās stacijās. Kopumā šajā dienā Dziesmu un deju svētku ekspreša dalībnieki piedalījās koncertos 11 dažādās vietās.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide