Dzimtas folklora – nopietnā un nenopietnā

24.oktobrī plkst.18.00 Gulbenes bibliotēkā Eiropas kultūras vakars ar pētnieku un stāstnieku Gunti Pakalnu. Šoreiz sarunas tēma „Dzimtas folklora - nopietnā un nenopietnā".

Katrā ģimenē, dzimtā ir savi īpašie cilvēki, notikumi un rituāli, atmiņas un pieredzes. Katrā ģimenē arī rodas sava izpratne un pieredze, kā izrotāt ikdienu ar jokiem, dziesmām un priecīgu laika pavadīšanu. Folklora nav tikai tā, kas pazīstama visai tautai, - arī katrai mazai iedzīvotāju grupai tā var būt sava. Tur vispārzināma pasaka vai dziesma var iegūt pavisam īpašu, tikai savējiem vien zināmu un izprotamu, nozīmi. Kā to visu ieraudzīt, pielietot, saprast un novērtēt? Kā to pierakstīt, ierakstīt, saglabāt „nākošajām paaudzēm"? Kā notikumu pārvērst par stāstu un izstāstīt, lai tas būtu interesants un paliktu atmiņā?  

Šajā vakarā ar savu pieredzi, stāstiem un video ierakstiem - gan nopietniem, gan pavisam nenopietniem - dalīsies folkloras pētnieks, stāstnieks un UNESCO LNK „Stāstu bibliotēku" tīkla eksperts Guntis Pakalns no Latviešu folkloras krātuves.

 

Eiropas kultūras vakaru „Paaudžu vēsturiskais mantojums" organizē Europe Direct informācijas centrs Gulbenē.

 

Aicinām kopā ar mums jautri un interesanti pavadīt laiku!

 

Apmeklējums - par brīvu!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide