Dzirdēsim izcilas dziedātājas balsi

Gulbenē ceturtdien, 16.novembrī, viesosies profesionāļu aprindās augstu vērtēta, daudzpusīga dziedātāja, kura vienlīdz labi pārvalda un izmanto savu balsi gan popmūzikā, gan džezā, gan operā. Šī mecosoprāna balss īpašniece ir Ilona Bagele, kura kā izpildītāja kopš 2003.gada darbojas Nacionālās operas iestudējumos, kā arī ir Daugavpils teātra vokālā pedagoģe un muzikālā vadītāja.

Gulbenes kultūras centrā par brīvu ikviens interesents 16.novembrī pulksten 18.30 varēs noskatīties un noklausīties Latvijā plaši daudzināto un pelnītu slavu ieguvušo I.Bageles monoizrādi-koncertu “Dziedot un mīlot”. Māksliniece izpildīs ugunīgā argentīniešu komponista Astora Pjacolla (saukta par jaunā tango karali) kompozīcijas akustiskās mūzikas pavadībā. Jāpiebilst, ka mūzikas un sajūtu izrāde “Dziedot un mīlot” saņēmusi Latvijas Nacionālās operas “Lielo Mūzikas balvu 2012” kā gada uzvedums. Iestudējuma režisore - Elita Bukovska, videoprojekcijas - māksliniece Katrīna Neiburga. Izrāde savulaik tapa ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Ar šo vizuāli krāšņi ietērpto un pasakaini skaisto mūziku Gulbenē tiks ieskandināti gaidāmie valsts svētki.

Recenzijās par to, kā I.Bagele izpilda argentīniešu tango, teikts, ka viņa tango izdejo ar balsi un šo deju mūziku kopā ar virtuozajiem mūziķiem uzbur un izdzīvo. Viņa pati laikrakstam “Diena” par šo monoizrādi un tajā skanošo izcilo mūziku ir teikusi: “Tās ir dziesmas par cilvēka dvēseli, par iekšējo pasauli un asociācijām. Es mēģinu visām dziesmām pielikt savu noskaņu, kā es to jūtu un kāpēc es šajā mirklī to tieši tā jūtu.” 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide