"Dzīvespriekam": Elektrotehniku meklē interneta veikalos!

Datori ātri noveco, tādēļ laiks pameklēt ko jaudīgāku. Interneta veikali piedāvā ne vien ietaupīt, bet arī plašāku izvēli, turklāt prece tiks piegādāta uz mājām.

 

Ja ieplānots ko pirkt, visātrāk kāroto mantu par pieņemamu cenu var sameklēt salīdzinošajos portālos. Pazīstamākais no tiem ir salidzini.lv. Tajā var salīdzināt cenas uzreiz visos interneta veikalos, un tas, ka šajā vietnē prece atrodama, jau liecina veikalam par labu - ka tas nav radies vakar un lai kādu apkrāptu.  

Izvēlamies klēpjdatoru
«Dzīvespriekam» nolēma interneta veikalos meklēt jaunu klēpjdatoru. Kāpēc tieši klēpjdatoru? Tāpēc, ka tā ir nākotne, jo nu tos ražo tikpat jaudīgus un ātrus kā galddatorus, savukārt mobilitātes dēļ tiem ir daudzas priekšrocības - varam ņemt pat gultā. Bezvadu internets dod mums brīvību datoru izmantot visur, kur vien sniedzas Wi-Fi, tagad arī daudzās sabiedriskās vietās. Galddatori vairāk piestāv datorspēļu faniem, kas savus datorus nemitīgi uzlabo pa daļām. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka to pašizmaksa un remonts ir lētāki.


Tehnika attīstās ļoti ātri, īpaši fotoaparāti un mobilie telefoni. Taču, lai arī portatīvie datori attīstībā apstājušies pie divkodolu procesora, vairākas lietas ir «morāli» novecojušas - pirmām kārtām jau cietā diska apjoms. Kas kādreiz šķita pietiekami - 160 GB -, tagad praktiski pietiek vien 50 filmām, un aizvien lielāku vietu uz cietā diska aizņem daudzās programmas un citi faili. Multimediji pieprasa jaudīgākas videokartes. Jau pieminētie divkodolu procesori, kas ir datora sirds un no kuriem visvairāk atkarīgs datora ātrums, ir dažādi. Jaunākie ir «Intel Core» i3, i5 un i7 sērijas procesori, kas pieejami arī portatīvajiem datoriem, tomēr tie nav gluži tādi paši kā stacionārajiem datoriem paredzētie. Ar «Core i3» procesoriem tradicionālām vajadzībām pilnīgi pietiks. Vēl ir svarīgi, lai tīkla karte tiktu galā ar 1 Gb/sec pieslēgumu (LAN Mbps 10/100/1000), kas visai drīz katrā lielākā pilsētā būs ikdiena.

 

Kā notiek preces iegāde internetā?
Tiklīdz interneta veikalā esat noskatījis preci, vajadzētu pārdevējam piezvanīt, lai pārliecinātos, vai tā tiešām atrodas noliktavā. Vispirms jānokārto formalitātes: ja pēc preces uz veikalu nedosieties pats, jānoskaidro, cik maksās piegāde, kas parasti ir 5 lati (atkarībā no attāluma), taču smagāku lietu, piemēram, ledusskapja, piegāde izmaksās daudz vairāk. Pārdevējs gribēs zināt, kā jums nosūtīt rēķinu. Kad nauda būs aizskaitīta, nākamajā vai aiznākamajā dienā prece būs klāt.


Kad izmēģināti Latvijas i-veikali, varam iet vēl tālāk un pasūtīt preces no ārzemēm, kur tās, iespējams, ir vēl lētākas. Interesanti, ka «HP 6730B 15"», kas Latvijas i-veikalos nopērkams par 691 latu, pazīstamajā ebay.co.uk pilnīgi jauns no veikala, pārvēršot mūsu naudā, dabūjams par aptuveni 410 latiem ar visu piegādi; cits piemērs - superplāno «Dell Adamo 13,4"» pie mums tirgo par 818 latiem, taču tur - arī pilnīgi jaunu - par 590 latiem. Var riskēt skatīties uz lietotām mantām, kas atvēlētas vairāk­solīšanai.


Vai nu tas būtu Lielbritānijas, Vācijas vai Savienoto Valstu «ebay», tajā vispirms jāreģistrējas un jārēķinās, ka atšķirībā no Latvijas i-veikaliem līzingu tur nepiedāvā.

Pievieno komentāru

Dzīvespriekam