"Dzīvespriekam": Pārmaiņu rudens

Bagātīgas, krāsainas, greznas, bet arī vienkāršas un atturīgas, tādas ir rudens un ziemas kolekcijas modes dizaineru skatījumā.

 

Modes industrijā atskats pagātnē joprojām ir intriģējošs un tiek meklētas atkal jaunas idejas, apspēlējot vēstures fragmentus. Jaunā mode ir dažāda, bet tai pašā laikā tā ievēro pamatvērtības, galveno lomu uzticot klasikai.  

Mūžam jaunā klasika
Vienkāršie klasiskie silueti šosezon saista pat visekscentriskāko modes dizaineru prātus. Piedāvātais apģērbs lielākoties ir vienkāršs, komfortabls un labi valkājams. Varbūt tas ir tieši tas, ko sievietes vēlas.
Iedvesmai kalpo piecdesmito gadu silueti. Dizaineri atkal atcerējušies par strādājošām sievietēm - biznesa lēdijām. Nevainojami piegriezts kostīms ir viņu darba neatņemama sastāvdaļa. Lai arī cik konservatīvs būtu kostīms, tas sniedz neskaitāmas variēšanas iespējas. Tā noteikti ir krāsu gamma, kas šoreiz ļoti niansēta, svārku garums, kas nav augstāks par ceļgalu, un piegulošais siluets. Nav aizmirsti arī kuplie svārki, tā atgādinot par Kristiāna Diora ieguldījumu modes vēsturē. Siluets ar piegulošu augšdaļu un kupliem svārkiem var būt gan kleitām, gan mēteļiem. Piecdesmito gadu stila klātbūtne liek sevi manīt ar akcentētu vidukli, visbiežāk iezīmējot to ar šaurāku vai platāku jostu. Priekšroka tiek dota atturīgai krāsu gammai - pelēkam ar niansēm, bēšam, melnam un olīvzaļajiem toņiem.


Atkal ir vērts ielūkoties vīriešu garderobē. Šoreiz mazāk tādēļ, lai aizņemtos kādu konkrētu apģērba gabalu, bet vairāk, lai smeltos idejas. Kaut arī tērpiem ir vīrišķīgs pamats, tomēr galaprodukts ir gana sievišķīgs un pārpilns elegances. Tie ir ne tikai bikšu kostīmi, bet arī eleganti kostīmiņi piecdesmito gadu stilā ar saīsināta garuma biksēm. Dizaineri piedāvā bikses saīsināt pat līdz šortu garumam, kas, piemērojot aukstam laikam, šūti no biezāka auduma.


Apģērba piegriezums izceļ auguma līnijas, un atturīgās krāsas pasvītro valkātājas eleganci. Piedāvājumā ir gan stilizētas žaketes, militāras un sievišķīgi piegulošas, gan mēteļkleitas, gan trīsdaļīgi kostīmi ar vesti un lieli, gari kamieļvilnas mēteļi. Manāma arī astoņdesmito gadu ietekme - paplatināta plecu daļa. Aktuāli kostīmi, kas šūti no vīriešu uzvalku auduma grafīta toņos un no audumiem ar smalku svītriņu.

 

Slaids un krāsains
Tomēr nevajag koncentrēties uz drūmo un bezkrāsaino paleti, šis rudens piedāvā arī neierobežoti piesātinātu toņu gammu. No lillā, oranžā, spilgti zilā līdz dzeltenam, bēšam, bordo un brūnajam. Sezonas jaunums - tērpties no galvas līdz kājām vienā krāsā, mainās tikai toņa intensitāte no gaišāka uz tumšāku vai paspilgtinātu. Var izvēlēties gan ļoti spilgtās krāsas, gan atturīgi niansētās.


Zināms, ka viena krāsa apģērbā palīdz augumam izskatīties slaidākam. Slaidam siluetam šosezon pievērsta īpaša uzmanība. Augumu pagarina vēl aizvien modernie apavi uz platformas. Mazliet tā ir atgriešanās pie minimālisma, jo jaušams detaļu minimums, tas ir, nekā lieka. To sekmē arī daži apģērba gabali, piemēram, līdz zemei gari svārki - tie var būt gan šauri, gan arī uz leju paplatināti -, garas kleitas un bikses. Gariem svārkiem izmantojami biezi vilnas audumi, arī tādi, kas atgādina pledu, rūtaini. Slaidajam ietērpam nav noteikti jābūt vienkrāsainam, tikpat labi var izvēlēties rakstainu vai klātu ornamentālām krāsainām un zelta apdrukām. Zelts sastopams arī lielākos laukumos, kleitās, svārkos, pat mēteļos un aksesuāros.


Krāsainas un rakstiem bagātas šajā sezonā ir zeķes, kas sevišķi izceļas pie īsākiem svārkiem un šortiem.

 

Kad tuvojas aukstums...
Ne tik sen bija laiks, kad pavasara un rudens kolekcijas maz atšķīrās. Ja nu vienīgi vasaras tērpiem pievienojās peldkostīmi, bet uz ziemas pusi apģērbus nedaudz papildināja kažokādas. Vai dizaineru jauno aizraušanos ar ziemeļmeitām varētu izskaidrot ar sajūsmu par baltiem sniegiem un mūžīgo sasalumu, vai tas ir mēģinājums atvairīt vispārējo planētas sasilšanu, taču modes flagmaņi, šķiet, skaudru ziemu jau bija paredzējuši krietni iepriekš. Kažokādas - gan dabiskās, gan mākslīgās - burtiski pārpludinājušas modes skatuves. Tās tiek piemērotas gandrīz katram apģērba gabalam, ieskaitot aksesuārus. Starp zvērādām atrodamas gan greznas lapsas, gan lamas, gan brūnie lāči. No ierastām apkaklēm tās pārvietojušās uz svārkiem, biksēm, vestēm un var sasildīt jūsu kājas zābakos un rokas cimdos. Nav aizmirsti arī silto zemju zvēriņi, gan vairāk apdrukās, kas atgādina zebru, leopardu un rakstaino pitonu. Lielas kažokādas apkakles ir arī vīriešu mēteļiem un ādas jakām.


Ko kādreiz noteikti uzskatītu par bezgaumību, to šodien demokrātiskā mode pieļauj un akceptē. Piemēram, polsterētu dūnu jaku kopā ar tilla vai šifona svārkiem. Vienā gammā ieturēts ar pārliecību veidots krāsu salikums neliek šaubīties par valkātājas gaumi. Nosalušas, trauslas sievietes tēls šoziem ir modē.


Mums ir paveicies, ka lielajā salā varam ievīstīties kažokādās un adījumos, turklāt izskatoties ļoti moderni. Kārtainība, kur viens apģērbs virs otra, un ietīšanās garās šallēs, vestēs kā pārklājos ar kapucēm garantēs siltumu, uzturoties vēsākās telpās. Neaizvietojams būs kāds vilnas adījums. Salstošiem laimējies, proti, visādu veidu adījumi šosezon ir ļoti moderni. Valkāsim trikotāžas apģērbu - kleitas, džemperus, svārkus, garas vestes.

 

Svētku vakaram
Vērojot aukstās sezonas modi, jāsecina, ka greznās vakarkleitas ar atkailinātiem pleciem iekļautas ne katrā kolekcijā. Bieži vien dizaineri piedāvā vairākus apģērbus, kurus kombinējot var panākt svinīgāku iespaidu. Vakaram pieļaujams savienojums, kur kāds greznāks apģērbs ir kopā ar pavisam ikdienišķu.

 

Piemēram, drapēta atlasa svārki kopā ar militāra stila žaketi vai šauri vilnas auduma svārki ar mežģīņu blūzi. Mežģīnes, šifons un āda var mainīties vietām. Manāmas arī veļas stila iezīmes ar greznām korsetēm zem žaketes. Nav jau tā, ka nemaz vairs nebūtu vakarkleitu, ir gan īsas, gan garas no gaisīgiem šifona audumiem un smaga zīda.


Ideāls svētku tērps būtu ar jau minētajām zelta un samta faktūrām. Iedvesmai varētu noderēt ieskatīšanās baroka laika mākslā, kur tērpos sastopams zelts un samts kopā. Krāšņie ornamenti zeltā un piesātinātu toņu samta audumi rada greznu un bagātīgu kopiespaidu jebkuram tērpam. Ne tikai zelts, arī sudraba metāliskais spīdums šoziem ir aktuāls gan apģērbā, gan aksesuāros.

Pievieno komentāru

Dzīvespriekam