Skudras puķupodā. Kā tikt vaļā?

Kāda lasītāja «Dzīvespriekam» stāsta, ka šoruden lauku mājās iemitinājušās skudras, kas par diezgan ērtu dzīvesvietu sev izvēlējušās telpaugu podiņus. Baidoties, ka mazie kukaiņi tur neapmetas uz visiem laikiem un neiekārto pūzni, viņa jautā, kā no nelūgtajām viešņām atbrīvoties.

 

Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste Anitra Prekele skaidro, ka būtiski ir tas, vai skudru pastāvīgā mājvieta rudenī iekārtota pašā puķupodā vai kaut kur citur, piemēram, zem grīdas vai mājas sienā, kas, tuvojoties ziemai, neesot nekāds retums.
Ja telpaugi vasarā turēti dārzā un skudras iemājojušas podiņā, bet līdz ar to pārvietošanu telpās tagad turpina bezbēdīgu dzīvi istabā, palīdzēt tikt no tām vaļā var tikai radikāla metode. Speciāliste iesaka augu izņemt no poda, nopurināt visus substrātu, saknes kārtīgi noskalot tekošā ūdenī un pēc tam puķi iedēstīt svaigā substrātā.


Ja skudras iemetušās mājas sienā vai zem grīdas, tad var rīkoties divējādi. Pirmajā variantā nepieciešama pacietība, jo līdz ar salu skudras parasti kļūst mierīgākas un ziemo, īpaši nemigrējot pa mājokli.


Otrs variants - ja mazie kukainīši siltā rudenī tomēr ir pārāk čakli un traucē mājā dzīvojošajiem, saimniecības preču veikalā jāmeklē kāds līdzeklis skudru iznīdēšanai telpās vai dārzā. Izbārstīto vielu apēdīs skudru «strādnieki», kas ikdienā aprūpē savu mājokli un nemitīgi nes uz to «būvmateriālus» un ēdamo galvenajai mātītei. Tādējādi nobeigsies gan čaklās skraidītājas, gan skudru saimniece, kas pūznī rada daudzos pēcnācējus.

Pievieno komentāru

Dzīvespriekam