Starpsezonas klasika

Pārmaiņas jūtamas dabā, mūsos pašos un arīdzan apģērbā. Gaišāki, krāsaināki un interesantāki kļūst apģērbi ielās un veikalu skatlogos. Pavisam drīz varēsim biezās, pēc garās ziemas apnikušās drēbes ielikt dziļāk skapī.

 

Piemērots apģērbs
Lai kā mums gribētos no baltās ziemas ielēkt ziedošā vasarā, starp sniegu un zaļu zāli vienmēr būs atkusnis. Šis ir laiks, kad neiztikt bez piemērotiem starpsezonas apģērbiem. Lielais sniega daudzums ceļā uz pavasari mainījis savu agregātstāvokli. Palielinājies pieprasījums pēc ūdens necaurlaidīgiem apaviem. Pagājušajā gadā pārdevējas apavu veikalos izbrīnīti raustīja plecus, kad jautāju pēc gumijas zābakiem, šogad pieprasījums ir radījis piedāvājumu. Gumijnieku izvēle šajā sezonā ir tik plaša kā nekad, no spilgti krāsainiem, rakstainiem un puķainiem līdz atturīgiem un spoži melniem. Šādi zābaki ir ideāli komplektā ar ūdens necaurlaidīgu polsterētu jaku, kuras šajā sezonā ir apjomīgas, ar savilkumiem apkaklēs un piedurknēs. Savienojumā ar īsu auduma mēteli var izveidot interesantu komplektu, kur tik nepieciešamie gumijnieki būs kā krāsains akcents.

 

Pretstati pievelkas
Jau rudens piedāvājumā bija atrodami dažādu modeļu starpsezonas mēteļi. Priekšroka dodama klasiskajam stilam, tas ir, redingotam (vienlaidu piegriezuma tērps ar paplatinājumu lejasdaļā) ar piegulošu siluetu un klasisko angļu apkakli. No modes neiziet arī trenčkots, kas īpaši piemērots mitram pavasarim. Tuvojoties gaišākam laikam, ir jāšķiras no tumšās krāsu paletes. Pavasarī mēteļa izvēle lai krīt uz košiem toņiem.


Rudens mode mums ieteica tērpties no galvas līdz kājām vienā gammā, bet pavasaris mīl daudzveidību. Mainās ne tikai krāsas dabā, arī modes dizaineri piedāvā krāsu apskāvienu apģērbā. Aktuāla ir spēle ar košiem laukumiem vienā kostīmā vai dažādu apģērbu salikumā. Te nu iespējams variēt un salikt krāsas pēc savas izvēles un gaumes. Salikumi var būt visai neierasti, kakao brūns ar zilu, silti rozā ar gaiši zaļu.
Pieminot kostīmus, jāsecina, ka tie atkal ieslīguši minimālismā. Kuplie svārki vairs nav tik bieži redzami; aktuālāks ir šaurs un slaids siluets, klasiskas, atturīgas detaļas un nekā lieka. Turklāt modē atgriezies midi garums, kas pavasara sezonā apspēlēts dažādos veidos kleitās, vieglos mēteļos un arī kostīmos. Tas ir garums, kas prasa eleganci. Šaurie zīmuļsvārki palīdzēs izkopt arī cēlāku gaitu. Žaketes šosezon ir vienkārša, klasiska piegriezuma, un tās var komplektēt gan ar svārkiem, gan biksēm. Bikses - platas un šauras - redzamas vai ikkatrā modes dizaineru kolekcijā. Turklāt tās nav bezpersoniskas džinsu bikses, bet šūtas un piegrieztas pēc mēra. Mainīgas ir arī piegriezuma variācijas - jostas vieta paaugstināta vai tieši viduklī, plati gali, platas visā garumā vai tieši pretēji - ļoti šauras, piegulošas.

 

No modes vēstures

Īpaša uzmanība tiek pievērsta Īva Senlorāna daiļradei. Viņš ir viens no pasaules modes meistariem, kura vārds visiem zināms un ir zīmola statusā. Par kanonizētu modes klasiku var nosaukt Ī.Senlorāna 60. un 70. gadu kolekcijas. Viņa atstātais mantojums nu jau kalpo kā iedvesmas avots jaunajiem modes dizaineriem. Atsauce uz dižā meistara darbiem šosezon manāma ne vienā vien kolekcijā. Atkal modernas ir blūzes ar kuplu sasienamu banti pie kakla, tunikas ar krusteniski sasienamu aizdari, safari stils un vakartērpi ar neiztrūkstošo sievietes smokingu. Stingrība un sievišķība vienlaikus - tā ir viena no iezīmēm, kas raksturo YSL kolekcijas.


Vairāk romantikas un sievišķības sagaidīsim šīs vasaras tērpos!

Pievieno komentāru

Dzīvespriekam