Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā aicina doties pārgājienā un iepazīt Kalnienas staciju

14.septembrī Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina doties pārgājienā no Stāmerienas pils uz Kalnienas staciju, kur notiks Eiropas kultūras mantojuma dienām veltīts pasākums. Šī gada tēma ir restaurācija, tādēļ pasākuma laikā varēs iepazīt Kalnienas stacijas restaurācijas darbus, apskatīt restaurēto tvaika lokomotīvi “Ferdinands” un iepazīt Gulbenes novada industriālo mantojumu.

Pārgājiens notiks pa senajiem muižas ceļiem un takām, iepazīstot Stāmerienas mežus, laukus un dabas objektus. Pārgājiena laikā varēs uzzināt par Stāmerienas pils vēsturi, baronu fon Volfu dzimtu, dzīvi Stāmerienas un Kalnienas muižās, kā arī dzirdēt stāstus par līdzcilvēku ikdienu, dzīvojot bānīša tuvumā.
Pārgājiena dalībniek aicināti pulcēties pulksten 10.00 Stāmerienas pils stāvlaukumā. Pārgājiena garums - apmēram 10 km. Noslēgumā būs arī silta tēja un ēdiens. Ieteicams izvēlēties ērtus apavus un ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, parūpēties par nelielām uzkodām un dzērieniem pārgājiena laikā.
Lūgums savu dalību pārgājienā pieteikt, elektroniski aizpildot anketu "https://tinyurl.com/yy23myjl" vai sazinoties telefoniski - 26557582, e-pasts "turists@gulbene.lv", "Facebook" lapa - "GulbeneTourism".
SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” šajā dienā aicina iepazīt Kalnienas staciju un tās restaurāciju. Pasākums Kalnienas stacijā notiks no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Pasākuma programma:

12.00-17.00 - iepazīšanās ar Kalnienas stacijas restaurācijas darbiem un rezultātiem, vēsturisko fotoattēlu izstāde par šaursliežu dzelzceļa vēsturi,
14.00 - Eiropas kultūras mantojuma dienu karoga pacelšana (pēc bānīša ierašanās no Gulbenes),
13.45-16.30 - Gulbenes depo restaurētās tvaika lokomotīves Gr-319 “Ferdinands” apskate,
13.45-14.30 - muzikāls priekšnesums,
13.45-17.00 - mājražotāju produkcijas degustācijas.

Pārgājiena dalībniekiem plkst 16.00 tiks nodrošināts transports atpakaļ uz Stāmerienu un Vecstāmerienu. Dalība pārgājienā un pasākumā pie Kalnienas stacijas ir bez maksas.
Braucienu ar bānīti (maksas pakalpojums) var rezervēt pa tālr. +371 64473037.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide